Kobiety i mężczyźni toczą ze sobą odwieczną walkę płci. Rywalizują ze sobą w niemal każdej dziedzinie życia, często zamieniając się przyjętymi stereotypowo rolami. Utarty schemat, że kobieta powinna siedzieć w domu, a mężczyzna zarabiać na utrzymanie rodziny, to już mit. Płeć piękna powoli przejmuje stery i coraz częściej podejmuje wyzwanie samorealizacji w pracy. Różnica w liczbie pracujących kobiet i mężczyzn jest znikoma - kobiet zarabiających na własny rachunek jest jedynie 13% mniej niż płci przeciwnej.
Dlaczego jednak dalej ich liczba jest mniejsza niż pracujących mężczyzn? - Dzieje się tak ze względu na to, że na rynku pracy większe zapotrzebowanie jest na osoby, które mają nabyte konkretne umiejętności, czyli takie, które są po szkole policealnej, mają już wyuczony konkretny zawód. Kobiety natomiast w większej ilości uzyskują wykształcenie wyższe.
A co z wiernością w związkach? Kto zdradza częściej? Chyba każda z płci ma na swoim koncie skok w bok. Oficjalnie częściej zdradzają mężczyźni, ale prawda jest taka, że kobiety po prostu wolą nie chwalić się takimi informacjami i pozostawić sobie nieposzlakowaną opinię. Z sondy przeprowadzonej przez portal randkowy sympatia.pl wynika, że w województwo podlaskie wypada najlepiej pod względem wierności w związku - 64% ludzi zadeklarowało, że jest przeciwna zdradom i nigdy tego nie zrobiła.
A jak wypada ranking pod względem przeciętnej długości życia czy też stanu zdrowia? - Tutaj kobiety mają znaczą przewagę. Nie dość, że jest ich w podlaskim o wiele więcej (609 tys. kobiet/ 579 tys. mężczyzn), to żyją dłużej o 8 lat. Są także w lepszej formie fizycznej. Otyłość wśród nich jest znikoma, więcej natomiast jest kobiet z niedowagą. U mężczyzn sytuacja się pogarsza - aż 46,6% z nich cierpi na otyłość, co nie wróży im długich lat w pełnym zdrowiu.