Spis treści
Stanisław Tym zmarł w wieku 87 lat. Aktor, satyryk i felietonista odszedł 6 grudnia 2024 r. po wyczerpującej chorobie.
Zdjęcia z pogrzebu Stanisława Tyma
Pogrzeb Stanisława Tyma w Warszawie
Pogrzeb Stanisława Tyma odbył się na cmentarzu na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00. Ciało artysty spoczęło w mogile przeznaczonej na urny, znajdującej się niedaleko Alei Zasłużonych.
Artysta nie życzył sobie, by pogrzeb miał charakter państwowy. Ponadto w nekrologu nie wspomniano o mszy.
Stanisława Tyma w ostatnią drogę odprowadzili między innymi aktor Wiktor Zborowski, Cezary Żak czy też Monika Olejnik.
Nie wypełniono ostatniej woli Stanisława Tyma
Jak podaje „Super Express”, bliscy aktora wyznali, że chciał, by jego prochy spoczęły w pobliżu domu w Zakątach, wśród drzew. To właśnie tam spędził ostatnie lata życia, odnalazł spokój, pomagał też potrzebującym zwierzętom. Ze względu na polskie prawo nie można było spełnić tego życzenia. Prochy osób zmarłych muszą być chowane w wyznaczonych miejscach na cmentarzach.
Stanisław Tym trzymał życie prywatne w tajemnicy. Co wiadomo o jego kobietach?
6 grudnia, w piątek, zmarł Stanisław Tym, kojarzony z kultowymi filmami, jak „Rejs” czy „Miś”, satyryk, legenda polskiego filmu. Aktor bardzo chronił swoje życie prywatne. Związany był z Anną Tym, lec...
Stanisław Tym – nie tylko aktor
Stanisław Tym jest znany przede wszystkim jako aktor, lecz był również satyrykiem, reżyserem, felietonistą oraz komediopisarzem. Aktor urodził się 17 lipca 1937 roku w Małkini Górnej, a jako dziecko wraz z rodziną przeprowadził się do Warszawy.
Rozpoczął karierę aktorską, grając w 1959 roku w „Cafe pod Minogą”. Sławę przyniosły mu takie produkcje, jak „Rejs” czy „Miś”, obecnie już kultowe polskie komedie. W latach 1983-1986 był dyrektorem Teatru Dramatycznego w Elblągu, ponadto reżyserował dla Rampy i Teatru Powszechnego. Pisał felietony, sztuki teatralne i słuchowiska radiowe.
– Stasia pozdrawiam tutaj z tej naszej ziemi, żeby tam sobie szybował spokojnie wysoko i wreszcie odpoczął od ciężkiej pracy, bo był bardzo aktywny, bardzo dowcipny i taki serdeczny. Pracowałam z nim przy filmie, pracowaliśmy również w teatrze. Był niesamowity, aczkolwiek bardzo wymagający. Niemniej moje wspomnienia są bardzo ciepłe i serdeczne – mówiła w audycji Polskiego Radia RDC Stanisława Celińska.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie. Obserwuj StronaKobiet.pl!