Mezoterapia igłowa, a próżniowa – czym się różnią te zabiegi. Sprawdź, jak skutecznie odmłodzić się bez bólu

Katarzyna Dębek
Opracowanie:
Potrzeba szybkiej rewitalizacji skóry, szczególnie na twarzy, dekolcie i szyi, wzrasta wraz z wiekiem. Warto wówczas skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, takich jak mezoterapia.
Potrzeba szybkiej rewitalizacji skóry, szczególnie na twarzy, dekolcie i szyi, wzrasta wraz z wiekiem. Warto wówczas skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, takich jak mezoterapia. 123 RF
Mezoterapia to skuteczna terapia odmładzająca, dzięki niej pozbędziesz się zmarszczek, przebarwień, a twoja skóra zyska nowy i zdrowszy wygląd. Zobacz, jakie efekty daje mezoterapia, jakie są jej rodzaje i z jakimi kosztami musisz się liczyć, decydując się na taki zabieg.

Spis treści

Co to jest mezoterapia i jakie są jej rodzaje?

Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej, w trakcie którego podawane są substancje aktywne w głąb skóry. Może być stosowany pojedynczo lub jako wsparcie przy innych terapiach.

Mezoterapia igłowa polega na podawaniu substancji aktywnych w postaci witamin, aminokwasów czy kwasu hialuronowego bezpośrednio do skóry za pomocą małej igły. Ta metoda jest również w wersji bezigłowej, ale jej skuteczność jest znacznie mniejsza. Istnieje również mezoterapia próżniowa, która jest najnowocześniejszą odmianą tego zabiegu, a przy tym bardziej precyzyjną i mniej inwazyjną.

To cię zainteresuje: Z tego zabiegu korzysta Julia Kamińska. Poznaj sekret urody aktorki

Podczas mezoterapii klasycznej (tzw. z ręki) aplikuje się produkty do skóry za pomocą igły i strzykawki. Mezoterapia próżniowa polega na odciągnięciu skóry od naczyń krwionośnych i nerwów dzięki systemowi próżniowemu, przy jednoczesnej iniekcji preparatów odżywczych w głąb tkanek za pomocą specjalnej głowicy na dedykowaną i precyzyjną głębokość. Wszystkie preparaty są dobierane według potrzeb pacjenta. W tym celu wykorzystuje się kwas hialuronowy nieusieciowany, witaminy oraz produkty złożone w postaci koktajli rewitalizująych.

Twoje zmarszczki będą mniej widoczne. Zastosuj kurację znaną od pokoleń

Twoje zmarszczki będą mniej widoczne. Zastosuj kurację znaną od pokoleń

Smalec gęsi to tajna broń naszych babć na idealnie gładką i jędrną skórę bez zmarszczek. Stosowany regularnie zapobiega powstawaniu bruzd. Dodatkowo przyczynia się do tego, że te istniejące stają się ...

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek

Czy mezoterapia daje efekty? Zalecenia po zabiegu

Mezoterapia jest zabiegiem inwazyjnym, ale bezpiecznym. Można go wykonać o każdej porze roku. Jednak należy przestrzegać pewnych zasad. Przez 72 godziny po wizycie u kosmetologa trzeba bezwzględnie stosować filtry słoneczne i chronić skórę przed promieniowaniem UV. Warto również unikać wysiłku fizycznego i postępować tak, aby w znacznym stopniu ograniczyć pocenie się. Po mezoterapii twarz wygląda na wypoczętą, skóra jest rozjaśniona, a przebarwienia znikają. Cera jest bardziej nawilżona, a zmarszczki mniej widoczne.

– Mezoterapia może być zabiegiem prewencyjnym lub wykorzystywanym w terapiach celowanych. Służy wygładzaniu zmarszczek i cofaniu procesów starzenia, ale wykorzystuje się ją również w trakcie leczenia problemów skórnych – mówi kosmetolog Dagmara Nowak-Barańska, która od lat nie tylko wykonuje zabiegi mezoterapii, lecz również przekazuje wiedzę z tego zakresu podczas prowadzonych przez siebie szkoleń.

Mezoterapia próżniowa vs. mezoterapia klasyczna

Jak mówi Dagmara Nowak-Barańska, różnica między mezoterapią klasyczną a próżniową polega przede wszystkim na innych odczuciach pacjenta. Mezoterapia próżniowa jest zdecydowanie bardziej komfortowa, ponieważ w trakcie jej wykonywania nakłucia są mniej bolesne. Poza tym jest ich więcej, co paradoksalnie wpływa nie tylko na zmniejszenie bólu, ale i skrócenie trwania zabiegu. Mezoterapia klasyczna trwa ok. 30-40 minut, a próżniowa 10 minut. Ta druga jest lepszym wyborem dla osób chcących od razu wrócić do aktywnego trybu życia. Po zabiegu występuje mniejsza traumatyzacja tkanek, więc znacznie skraca się okres rekonwalescencji. Już po kilku godzinach skóra wygląda na świeższą i bardziej promienną. Ponadto ryzyko wystąpienia siniaków jest mniejsze.

– Mezoterapia próżniowa umożliwia też podanie produktów bezpośrednio do odpowiedniej warstwy skóry, dzięki czemu możliwe jest jej stosowanie w terapiach celowanych – tłumaczy specjalistka.

Zobacz, z jakich zabiegów powinnaś skorzystać przed ślubem. Mamy całą listę

Zobacz, z jakich zabiegów powinnaś skorzystać przed ślubem. Mamy całą listę

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać idealnie! Przygotowania do tej ceremonii zaczynają się już rok przed tą ważną datą. Na liście zadań do zrobienia, są również zabiegi medycyny estetycznej, ...

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek

Mezoterapia nie tylko dla kobiet

Mezoterapia to zabieg, z którego z chęcią korzystają panie, ale to nie oznacza, że mężczyźni nie mogą się jemu poddać. Nie ma medycznego podziału na preparaty typowo żeńskie, czy męskie. W praktyce panom podaje się środki bardziej gęste i bogatsze w składniki – ze względu na budowę anatomiczną skóry, która jest u nich grubsza niż u kobiet. Skuteczność mezoterapii próżniowej i klasycznej jest niemal taka sama, ale faktem jest, że zabieg wykonywany techniką próżniową zapewnia pacjentowi większy komfort i szybszy proces regeneracji. To metoda łagodniejsza i mniej bolesna.

– Jest świetną opcją zwłaszcza dla pacjentów bojących się igieł i strzykawek, którzy teraz mogą zapoznać się z mezoterapią w łagodniejszej formie. Z doświadczenia wiem, że jeśli ktoś spróbuje mezoterapii próżniowej, raczej nie zamieni jej już na klasyczną – konkluduje Dagmara Nowak Barańska.

Ile kosztuje zabieg mezoterapii?

Ceny mezoterapii uzależnione są od renomy salonu, miejscowości, w jakiej się on znajduje, od techniki zabiegu i ilości użytego materiału. Aby osiągnąć maksymalne rezultaty terapii, należy przeprowadzić serię od 3 do 6 zabiegów. Na jedną wizytę z pewnością musisz przeznaczyć minimum 500 zł.

Zadbaj o swoje naturalne piękno!

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet