Paznokcie żelowe: instrukcja krok po kroku, jak zrobić paznokcie żelowe ZDJĘCIA

Bartosz Wojsa, Alicja Tokarczyk
Paznokcie żelowe: instrukcja krok po kroku, jak zrobić paznokcie żelowe
Paznokcie żelowe: instrukcja krok po kroku, jak zrobić paznokcie żelowe pixabay.com
Paznokcie żelowe: długie, krótkie, błyszczące czy matowe? Przed takim dylematem stoi wiele kobiet przynajmniej raz w miesiącu. Ile kosztuje zrobienie paznokci żelowych w salonach manicure? A jak zrobić je samemu i jakiego sprzętu do tego potrzebujemy? Mamy dla Was wszystko, co musicie wiedzieć na temat paznokci żelowych.

Paznokcie żelowe wyglądają perfekcyjnie. Zrobione profesjonalnie utrzymują się do około trzech tygodni, a sam wzór wybieramy według własnych preferencji i upodobań estetycznych. Zadbane paznokcie to ważny element wizerunku zarówno dla młodszych, jak i starszych kobiet. A ich popularność ciągle wzrasta: sam hashtag #nails liczy aktualnie ponad 82 miliony na Instagramie.

Trendy. Jakie wzory są popularne?

Ostatnio popularne są paznokcie holograficzne, błyszczące, z efektem ombre, tak zwane baby boomer oraz matowe. Kolory tego roku to przede wszystkim pastelowe róże, fiolety, wszystkie „nude" odcienie oraz baby blue.

Idealnym dopełnieniem stylizacji będą kwiatowe, geometryczne lub błyszczące wzorki.

Ile wytrzymują paznokcie żelowe?

Jeśli nasze paznokcie są łamliwe i osłabione, to żel będzie idealnym rozwiązaniem na ich przedłużenie, choć oczywiście żel można również nałożyć na naturalnie długi paznokieć, rezygnując z jego przedłużenia. Ich trwałość jest zdecydowanie dłuższa: utrzymują się do 3-4 tygodni, później wystarczy tylko uzupełnić ubytki.

Wszystko zależy rzecz jasna od wielu czynników, w tym od jakości lakieru, stanu płytki naszych paznokci, warunków, w jakich je wykonujemy oraz samego sposobu wykonania. Do pozbycia się żelu koniecznie jest piłowanie lub użycie frezarki do paznokci.

Paznokcie żelowe w salonie manicure: ile to kosztuje?

Każda pani, która chce zrobić sobie żelowe paznokcie, staje przed trudnym dylematem: spróbować wykonać zabieg samemu czy wybrać się do profesjonalnego salonu manicure? W obu przypadkach warto pamiętać o tym, że jest to praca czasochłonna, która może trwać nawet do kilku godzin.

Ceny paznokci żelowych różnią się w zależności od salonu, który wybierzemy. W mniejszych miastach mogą to być ceny w granicach 70-90 złotych, a w większych nawet od 120 do 180 złotych. Uzupełnienie paznokci po tym, jak stracą one swoją pierwotną moc po ich założeniu, to z kolei cena około 80-100 złotych.

Zestaw do paznokci żelowych: czego potrzebujemy, by samemu je zrobić?

Jeśli często korzystamy z usług salonów manicure w kontekście wykonywania paznokci, warto pomyśleć o zakupie własnego sprzętu. Tego typu zabiegi kosmetyczne można bowiem wykonywać samemu w domowym zaciszu. Jeśli więc robimy sobie paznokcie przynajmniej raz w miesiącu, a nie tylko przy wyjątkowych okazjach, nawet bardziej opłacalne będzie zainwestowanie w odpowiedni zestaw do manicure.

Na rynku jest wiele sprawdzonych firm oferujących takie zestawy oraz całą gamę kolorów lakierów żelowych. Cieszące się największą popularnością to m.in. Provocater, Semilac, Neo Nail, EM Nail oraz Hi Hybrid. Cena takiego zestawu wynosi około 200 złotych, a dobrej jakości lakiery, które teraz zdobędziemy także w stacjonarnych drogeriach, kosztują około 30 zł za sztukę.

Będziemy potrzebować:

  • Lampa UV
  • Lakiery
  • Płyn dezynfekujący
  • Klej do paznokci
  • Pilniki, kostki
  • Żel do paznokci
  • Pędzelek
  • Cleaner

Paznokcie żelowe: jak je zrobić? Krok po kroku:

  1. Na początek obcinamy paznokcie, odsuwamy i zmiękczamy skórki oraz nadajemy im preferowany kształt,
  2. Nakładamy bazę i utwardzamy ją pod lampą (30-60 sekund lampa LED; 2-3 minuty lampa UV),
  3. Nakładamy żel oraz wybrany kolor lakieru - jeśli trzeba, nakładamy kolejną warstwę lakieru, a każdą czynność utrwalamy pod lampą,
  4. Nakładamy bazę końcową i ponownie utwierdzamy,
  5. Przemywamy warstwę depresyjną cleanerem. Opcjonalnie można nałożyć na skórki oliwkę.

Paznokcie żelowe usuwamy za pomocą specjalnych pilników lub frezarką, trzeba to jednak robić delikatnie i uważnie.

Zmywacz do paznokci żelowych:

Usunąć żel z paznokci można także za pomocą specjalnych removerów. Wiele klientek poleca "gelish", ale zmywacz z acetonem również powinien się nadać. Generalnie w tych kwestiach firma zmywacza nie gra znaczącej roli. Konsultantki w dobrych drogeriach powinny zaoferować szeroką gamę zmywaczy, które nie są drogie i działają wyśmienicie.

Zobacz też WIDEO: jak zrobić paznokcie żelowe?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość
hi hybrid to marka lakierów hybrydowych nie żelowych :(
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet