Pisanki wielkanocne ręcznie robione! Pomysły na ciekawe pisanki wielkanocne. Najlepsze pomysły na pisanki robione ręcznie. Pisanki wielkanocne to jeden z charakterystycznych symboli świąt. Malowanie jajek może być świetną rozrywką dla całej rodziny. Dziś inspirujemy do wspólnej zabawy i wypróbowania nowych sposobów na ręcznie robione, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju pisanki na Wielkanoc 2019.

Pisanki wielkanocne, kraszanki, kolorowe jajka są w czasie świąt symbolem nowego życia. W okresie przedświątecznym ozdabianie pisanek wielkanocnych może być sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Pisanki wielkanocne robić może każdy. Dla najmłodszych najlepsze będą pisanki kolorowanki czy styropianowe jajka. Dla starszych jajka malowane ręcznie czy oklejane muliną. Dorośli mogą spróbować swoich sił w stworzeniu pisanek decoupage czy pisanek na szydełku. Pomysłów jest mnóstwo, trzeba znaleźć tylko czas na ich realizację.

Pisanki wielkanocne - wzory dla najmłodszych. Pisanki kolorowanki

Doskonałą i bezpieczną zabawą dla najmłodszych będzie kolorowanie przygotowanych wcześniej wzorów pisanek. Wydrukuj maluchowi pisanki kolorowanki i zapewnij zestaw kredek czy mazaków. To zajęcie na co najmniej godzinę a prace będą mogły ozdobić szafę w pokoju dziecka czy lodówkę w kuchni.

Pisanki wielkanocne ręcznie robione. Styropianowe jajka na Wielkanoc 2019

Styropianowe jajka dostępne są w wielu sklepach, nie tylko branżowych. Kupując wzór mamy mnóstwo możliwości. Ozdobić je można sznurkiem, kwiatami, kulkami papieru. Daj się ponieść artystycznej wizji i stwórz niepowtarzalną pisankę wielkanocną ręcznie robioną.

Pisanki wielkanocne. Pisanki decoupage. Inspiracje na Wielkanoc 2019

Sztuka decoupage to technika zdobienia, która polega na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Metodą decoupage ozdabia się drewniane szkatułki na biżuterię, porcelanowe kubki, metalowe kolczyki, plastikowe pudełka. W okresie wielkanocnym również pisanka może być oklejona w ten charakterystyczny sposób.

Czytaj też:
Koszyczek wielkanocny - co do środka? Lista produktów do święconki

Czym barwić pisanki wielkanocne? Barwniki sztuczne i naturalne

Nie lubisz wymyślnych wzorów? Wolisz postawić na dwa dominujące kolory lub jajka w kolorze tęczy? Barwienie jajek jeszcze nigdy nie było prostsze. W małych sklepikach i dużych supermarketach dostępne są specjalne barwniki, zwykle we wszystkich kolorach: żółty, niebieski, zielony, czerwony, pomarańczowy. Barwniki zapakowane są w osobne saszetki. Po ugotowaniu jajek należy rozpuścić proszek znajdujący się w saszetce w ciepłej wodzie znajdującej się w wysokiej misce lub szklance.

Modnym rozwiązaniem są też naturalne barwniki do jaj. Do barwienia jaj posłużyć mogą:

  • łupiny cebuli – pomarańczowy
  • gotowana kurkuma – żółty
  • czerwona kapusta – niebieski
  • buraki – różowy
  • szpinak – zielony
  • hibiskus - fioletowy

Malowane pisanki na Wielkanoc 2019

Łatwo i ciekawie wyjdą również pisanki malowane malowane ręcznie farbami plakatowymi. Wybierz ulubione kolory i spraw by jajko było małym dziełem sztuki. Pisanki możesz pomalować w geometryczny wzór, możesz na nich stworzyć żywy obrać albo przykleić wycięty z kartki papieru symbol/przedmiot i pomalować całość jajka, po czym zdjęć papier, by uzyskać ciekawy efekt.

Farbę w tubkach możesz też wykorzystać do stworzenia kosmicznych i artystycznych wersji pisanek. Do zabawy wykorzystaj farby w ulubionych kolorach i nieużywaną szczoteczkę. Farbę nabieraj na szczoteczkę i pryskaj na jajko. Nieregularne kropki sprawią wrażenie kosmicznej przestrzeni albo wariację na temat obrazów Polloka.

Ozdoba na jajka z muliny. Pisanki na Wielkanoc 2019

Czasochłonne zajęcie, które daje niesamowity efekt, czyli pisanki z muliny. Mrówcza praca polega na tym, żeby zaczynając od czubka najpierw smarować klejem jajo a później nakładać mulinę pokrywając każdy centymetr jajka. Mulina powinna owijać jajko. Jajka z muliny mogą mieć różne kolory, bardzo popularne są pisanki ombre, czyli pisanki w których mulina przechodzi z najciemniejszego do najjaśniejszego odcienia danego koloru.