W części Polski jest organizowana biesiada i zabawa przy stołach. Stanowi to często mocny punkt wesela. Szczególnie w województwie łódzkim, w Łowiczu i okolicach jest to bardzo rozbudowana tradycja. Podczas zabawy orkiestra czy zespół wychodzi z akordeonem i grają przyśpiewki weselne. Goście siedzą wtedy przy stołach i wspólnie śpiewają.
Kamerzyści zauważają, że na przestrzeni lat zaczęto odchodzić od przaśności i przepychu. Większość wesel jest organizowana z elegancją i odpowiednią tonacją. Klienci nie chcą też długich filmów. Kiedyś wymagano rejestracji niemal całego wesela, co tworzyło kilkugodzinne reportaże. Państwo Młodzi wolą teraz krótsze formy przekazu, od klipu do maksymalnie półtora-dwugodzinnych filmów. Wszystko musi być podane w nowoczesnej formie.
Ceny usług kamerzystów różnią się w zależności od firm, ilości kamer czy posiadania drona. Często ceny zaczynają się od około 4000 zł w górę. Pary młode najczęściej mają do wyboru różne pakiety, które są dostosowywane do nich indywidualnie. Wiele zależy też od długości filmu, ilości klipów czy ujęć plenerowych.
Przed pandemią królowały duże wesela. Obecnie na uroczystościach pojawia się zwykle około stu gości. Agata Chinalska wspomina, że w zeszłym roku, w pierwszy weekend po obostrzeniach, firma pracowała na 36-osobowym weselu. Wszyscy jednak byli tak bardzo spragnieni zabawy, że wesele było bardzo udane. Dodatkowo sezon śluby najczęściej trwał od wielkanocy do końca roku, a teraz wszystko skupia się na wakacyjnych miesiącach, ponieważ ten i ubiegły rok pokazują, że obostrzeń jest wtedy najmniej.