OLEJEK ZAPACHOWY DODAJ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ PRODUCENTA
Gdy nasz wosk ostygnie już do zalecanej temperatury - możemy dodać olejek zapachowy.
Ile olejku możemy dodać do wosku?
Warto zasięgnąć informacji u producenta. Niekiedy mogą się one różnić w zależności od firmy. Sposób dawkowania powinien zostać uwzględniony na etykiecie produktu lub na stronie internetowej, z której zamawialiśmy olejek.
Po dodaniu olejku zapachowego do wosku, należy całość wymieszać mieszadełkiem, np. silikonową łopatką.
WLEJ WOSK DO NACZYNIA I POSTAW NA MIEJSCU, GDZIE NIKT NIE BĘDZIE MIAŁ DOSTĘPU
Po dodaniu olejku zapachowego i wymieszaniu całej substancji, zawartość naczynia do topienia powoli wlej do przygotowanego wcześniej słoiczka z przymocowanym na dole knotem. Pamiętaj, aby po zalaniu postawić naczynie w miejscu, które nie jest narażone na nasze działanie. Istotne jest, aby w trakcie zastygania świeca nie została poruszona.
WAŻNE! W przypadku zapachowych świec zaleca się odczekanie ok. 2 tygodni do zapalenia. Wszystko to po to, żeby nabrały mocy.
I GOTOWE!
Świeca po około dwóch-trzech godzinach powinna całkowicie zastygnąć. Warto się jeszcze jednak wstrzymać z jej paleniem, zwłaszcza, jeśli dodaliśmy olejek zapachowy. Zaleca się, by świeca zapachowa przez dwa tygodnie leżakowała i "nabrała mocy".
ZASADY PALENIA ŚWIEC SOJOWYCH
W trakcie palenia świec sojowych należy mieć na uwadze kilka zasad. Najważniejszą z nich jest ta mówiąca o tym, by palić świecę minimum do czasu, gdy stworzy się basen. W przeciwnym razie świeca robi tunele, co w późniejszym czasie utrudnia jej użytkowanie. Pamiętajmy, aby knot nie był za długi. Świeca powinna stać na podłożu, które nie przepuści jej ciepła.
WAŻNE! Świeca nie powinna nigdy zostawać bez nadzoru.