Prezent na komunię dla dziewczynki 2021
Jaki prezent kupić dziecku na komunię? To pytanie zadają sobie rodzice, chrzestni, wujkowie i ciocie oraz pozostali komunijni goście. Przede wszystkim trzeba zastanowić się czego potrzebuje dziecko oraz ile pieniędzy możemy przeznaczyć na prezent. Jaki jednak prezent na komunię wybrać dla dziewczynki? Podpowiadamy.
Jest kilka prezentów, które sprawdzają się każdego roku. Uniwersalny i klasyczny prezent to wyjście dla rodziców chrzestnych i bliższych gości. Oczywiście, gdy już nie mamy żadnego pomysłu na prezent - zawsze można dać pieniądze. Rodzice dziecka z pewnością przeznaczą je na coś, co jest najbardziej potrzebne dziecku.
Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej jest dla dziecka i jego rodziny okazją do wielkiego świętowania. W czasie pandemii koronawirusa uroczystości te muszą być ograniczone, ale dzieci nie zapominają o prezentach.
Oto propozycji w galerii zdjęciowej
Pamiętajmy, że tego dnia nie jest najważniejszy prezent. Pierwsza Komunia Święta to przeżycie przede wszystkim duchowe.
Musisz to wiedzieć
Komunia w trakcie epidemii koronawirusa
Zgodnie z zaleceniami Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach tegoroczne uroczystości pierwszokomunijne w archidiecezji katowickiej powinny przebiegać podobnie, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, naznaczonym już pandemią koronawirusa.
Zaleca się proboszczom zorganizowanie uroczystości wczesnej i pierwszej Komunii św. w ścisłej współpracy z rodzicami i katechetami dla pojedynczych lub kilku rodzin, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne
- Aktualna sytuacja epidemiczna nie pozwala zorganizować uroczystości Pierwszej Komunii Św. w dużej grupie choćby w ramach szkoły. W kościołach obowiązują ograniczenia liczby wiernych, a poza tym niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem jest wciąż bardzo realne. Wydział Duszpasterski zachęca i zaleca przygotowanie tego wydarzenia w wymiarze indywidualnym i rodzinnym. Ta nowa konieczna forma, pozbawiona poniekąd tej zewnętrznej otoczki, pozwala skoncentrować na tym, co jest najważniejsze, a właściwie na Tym, który jest najważniejszy, który jest Bohaterem nie tylko pierwszej, ale w ogóle Komunii św. – zaznacza ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.
Nie przeocz
Nadal obowiązują wytyczne, które metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wydał 4 maja 2020 r. Czytamy w nich, że ze względu na niemożliwość określenia czasu zakończenia pandemii, zaleca się proboszczom zorganizowanie uroczystości wczesnej i pierwszej Komunii św. w ścisłej współpracy z rodzicami i katechetami dla pojedynczych lub kilku rodzin, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne. Metropolita katowicki podkreślił wtedy, że odkładanie i planowanie uroczystości komunijnej dla części lub całej grupy dzieci na bliżej nieokreśloną przyszłość nie będzie służyło duchowemu dobru dzieci. „Tym niemniej ostateczną decyzję niech podejmują w tej sprawie rodzice, zawsze w porozumieniu z proboszczem” - stwierdził.
Także bezpośrednie przygotowanie do uroczystości komunijnej powinno mieć również charakter indywidualny (rodzinny – zdalny, bez mnożenia spotkań). „Pierwszej Komunii świętej udzielamy podczas Mszy św. w niedzielę i dni powszednie; także podczas Mszy św. dodatkowych, na które tym samym wydaję zgodę. Rodziców i dzieci komunijne należy roztropnie pouczyć o formie przyjęcia Komunii św. na rękę i wyjaśnić racje” - napisał abp Skworc w wytycznych adresowanych do proboszczów archidiecezji.