Profesor Chazan w Poznaniu: Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę

Marta Żbikowska
Profesor Chazan w Poznaniu: Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę
Profesor Chazan w Poznaniu: Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę Waldemar Wylegalski
Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę, a przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę - takimi rewelacjami podzielił się z uczestnikami spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim profesor Bogdan Chazan. Był on gościem sympozjum "Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności".

Sympozjum zostało zorganizowane przez wojewodę wielkopolskiego oraz Katedrę i Klinikę Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Miało ono dotyczyć wyłącznie medycznych aspektów rozpoznawania i leczenia niepłodności - jak zapowiadali organizatorzy. Tymczasem spotkanie zostało wykorzystane do przedstawienia światopoglądów i ideologii. Największe kontrowersje wywołało zaproszenie na konferencję prof. Bogdana Chazana, który zasłynął na całą Polskę decyzją o odmowie przerwania ciąży w sytuacji, kiedy pozwalały na to przepisy.

Wielu uczestników było rozczarowanych niektórymi wykładami.

- Nie miały one żadnej naukowej wartości - mówią studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. - Tezy wygłaszane przez profesora Chazana nie były poparte badaniami, profesor nie podawał źródeł informacji.

Podczas wykładu profesora Chazana, na sali pojawiła się czarna flaga. Trzymały ją dwie kobiety, którym udało się odczytać opis umierającego dziecka, które urodziło się z letalnymi wadami.

- Potrzebujemy opieki medycznej, a nie watykańskiej - zakończyły uczestniczki protestu, które natychmiast zostały wyprowadzone z sali, a potem z budynku przez pracowników ochrony.

Te imiona najczęściej nadajemy w 2017 roku:

Ministerstwo Cyfryzacji podało najnowsze dane z bazy PESEL. Sprawdź, jakie imiona żeńskie są najczęściej nadawane w 2017 roku. Oto pierwsza setka [TOP 100].Przejdź do kolejnego slajdu --->

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2017 roku [NAJNOWSZE DANE]

- Chciałyśmy w ten sposób zaprotestować przeciwko zapraszaniu i promowaniu osoby, która jawnie łamie polskie prawo oraz prawa człowieka ograniczając kobietom dostęp do opieki zdrowotnej - mówią zgodnie Agata Majewska i Karolina Kania, które zorganizowały protest. - Sprzeciwiamy się także promowaniu bardzo ideologicznych wydarzeń, na które wydawane są publiczne pieniądze.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie ---> KLIKNIJ
Wykład prof. Chazana nie podobał się nie tylko jego zagorzałym przeciwnikom.

- Przyszedłem tu ze względów naukowych - mówi Jakub Psiuk, student trzeciego roku medycyny na UMP. - Należę do stowarzyszenia studentów, zajmujemy się między innymi profilaktyką niepłodności. Chciałem poszerzyć horyzonty, dowiedzieć się czegoś nowego, jednak bardzo się rozczarowałem.

- To był wykład humanistyczny, a nie medyczny - dodaje Nel Kaczmarek, również studentka medycyny. - Profesor Chazan nie podawał żadnych źródeł, wyników badań. Przedstawiał tylko swoje własne tezy.

Wśród nich były takie, że osoby o lewicowych poglądach mają częściej problemy z płodnością, a przyczyny zaburzeń płodności to między innymi duża liczba partnerów, antykoncepcja, czy nadmierna dbałość o szczupłą sylwetkę.

- Chciałabym dowiedzieć się, na jakiej podstawie profesor mówi na przykład o wpływie antykoncepcji na płodność, skąd ma takie informacje - przyznaje Nel Kaczmarek.

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet