Na czym polega styl frazzled English woman?
Frazzled English woman to trend odznaczający się na tle różnych modowych stylizacji na jesień. Charakteryzuje go sentyment do stylu z początku naszej dekady. Punktem odniesienia są filmowe postaci grane przez Renée Zellweger, Kate Winslet czy Keira Knightley. W filmach z nimi można wielokrotnie zobaczyć, jak ubierając się w pośpiechu uzyskują artystyczny efekt nieładu. Właśnie o takie wrażenie chodzi kobietom, które stylizują się na frazzled English woman.
Angielski wyraz „frazzle” oznacza „konać ze zmęczenia”, „wykończyć nerwowo”. Przymiotnik „frazzled” można przetłumaczyć jako „wykończony, sfatygowany, z nerwami w strzępkach”. W stylizacji na „sfatygowaną Angielkę” poszczególne elementy garderoby na pierwszy rzut oka nie muszą do siebie pasować. Liczy się efekt pewnego roztrzepania i przejęcia.
Czapka beanie i luźny sweterek? Czemu nie! Zobacz modne propozycje nakryć głowy
Czapki i szaliki noszone w tym sezonie świadczą o nostalgii za początkiem lat 2000. Modne są przylegające do obwodu głowy czapki beanie w wariancie krótkim, zakrywającym czubek głowy oraz tez dłuższe,...
Kobiety, które szukają stylizacji na frazzled English woman, mogą zainspirować się bohaterkami, które znamy z dużego ekranu. Trendsetterka z magazynu „Russh” dokonała analizy modowego trendu na TikToku. Według niej możemy mówić o pewnym popularnym wśród kobiet zjawisku estetycznym. Stylizacyjnych przykładów należy szukać w filmach sprzed 2008 rokiem. Wśród nich warto wymienić:
- „Diabeł ubiera się u Prady” z Anne Hathaway (2006),
- „Dziennik Bridget Jones” („Bridget Jones's Diary”) z Renée Zellweger (2001),
- „Holiday” („The Holiday”) z Kate Winslet (2006),
- „To właśnie miłość” („Love Actually”) z Keirą Knightley (2003).
Co nosi kobieta ubrana jak sfatygowana Angielka?
Co cechuje kobietę w stylu frazzled English woman? Najlepiej, aby była pracującą Brytyjką z klasy średniej, przepracowanym typem wizjonerki. Może wyglądać także na kobietę chwiejną emocjonalnie – możemy dowiedzieć się z nagrania opublikowanego na TikToku przez magazyn „Russh”.
Kompletując garderobę w duchu kobiecych bohaterek, warto odwiedzić modny second hand lub rozejrzeć się po sieciach handlowych. Na sklepowych półkach nie brakuje kreacji w stylu y2k (lat dwutysięcznych). Jednak wśród ubrań „na sfatygowaną Angielkę” dominują:
- spódnice midi (za kolana),
- kardigany (rozpinane swetry),
- średniej wysokości buty,
- swetry zakładane na bluzki,
- wełniane czapki lub kaszkiety,
- długie szaliki noszone do rozpiętego płaszcza,
- golfy,
- grube, kryjące rajstopy.
O stylu na sfatygowaną Angielkę zrobiło się głośno po New York Fashion Week. Anne Hathaway, która w 2006 r. zagrała główną rolę w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”, pojawiła się na tym wydarzeniu w kreacji, która żywo zainteresowała media. Dziennikarze błyskawicznie przypomnieli sobie o jej stylizacjach z kultowego filmu. W amerykańskim komediodramacie aktorka wcieliła się w rolę Andrei Sachs, a wiele osób uznało, że swoim nowym stylem usiłuje wskrzesić filmową postać i wygląda identycznie jak 16 lat temu.