Spis treści
Modne stylizacje na komunię 2023
Dobierając stylizację na ten wyjątkowy dzień, należy pamiętać, że Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim wydarzenie religijne. Jego najważniejsza część odbywa się w świątyni, a dopiero później, w zależności od decyzji rodziców dziecka, ma miejsce poczęstunek rodzinny obiad lub nawet większe przyjęcie. Mama dziecka powinna tego dnia przede wszystkim czuć się komfortowo, tak, by w razie potrzeby wspierać swoją pociechę, w kościele prezentować się stosownie, a podczas uroczystości dobrze się bawić, zamiast marznąć w zbyt lekkim stroju bądź martwić się bólem stóp od nazbyt wysokich obcasów. Podobne zasady będą obowiązywały także matkę chrzestną dziecka, jego ciocię czy babcię.
Przedstawiamy kilka z modnych obecnie stylizacji, które sprawdzą się podczas komunii 2023!
Jak się ubrać na komunię? Tych zasad przestrzegaj, wybierając stylizację!
Należy pamiętać, że biorąc udział w uroczystości w kościele, należy prezentować się stosownie do powagi miejsca. Jednocześnie ubiór powinien być dobrany do radosnej okazji, wygodny i nieprzytłaczający. Głównymi bohaterami tego dnia są pierwszokomuniści, a nie ich rodzina, stąd skromność jest w tym przypadku wyrazem szacunku nie tylko do instytucji Kościoła, ale również dzieci. Zapewne żadne z nich nie chciałoby, aby jedna mama czy ciocia skupiła na sobie całą uwagę.
Jaki kolor sukienki na komunię? Sprawdzą się kolory jasne, także żywe, lecz nie jaskrawe. Modna ostatnio są również pastele. Sukienka na komunię może być beżowa, różowa, fioletowa, bordowa, zielona lub biała. Lepiej unikać tego dnia czerni, jaskrawej czerwieni czy innych, ciemnych lub nazbyt intensywnych barw.
Jak się nie ubierać na komunię? Lepiej zrezygnować z ubrań z napisami, cekinami i świecidełkami, piórami czy krzykliwą koronką. Myśląc o kolorze, lepiej zdecydować się na barwy stonowane. Na taką uroczystość jak Pierwsza Komunia nie wybierajmy ciemnych, przytłaczających kolorów.
Należy też pamiętać o tym, by strój nie odsłaniał zbyt wiele ciała. Jeśli nasza sukienka, bluzka czy kombinezon ma większe rozcięcia na plecach, czy dekolcie, lepiej podczas uroczystości je przykryć okryciem wierzchnim. Ramiona powinny być zasłonięte, a sukienka bądź spódnica kończyć się, co najwyżej, 5 centymetrów przed kolanem.
Jakie buty na pierwszą komunię?
Do wszystkich powyższych propozycji pasują buty na obcasie, więc jeśli pogoda dopisze, warto wziąć pod uwagę standardowe szpilki lub zazwyczaj wygodniejsze i stabilniejsze buty na platformie i słupku. Jeżeli preferujesz wygodniejsze rozwiązania, sprawdzą się baleriny bądź mokasyny. Warto pamiętać, że zgodnie z dress codem, buty do kościoła powinny być zabudowane, więc lepiej zrezygnować z sandałków. Jeśli nam jednak na nich bardzo zależy, obuwie przecież można przebrać po uroczystości kościelnej, a przed przyjęciem.
Jakie okrycie wierzchnie na pierwszą komunię?
W maju pogoda może zaskoczyć, tak więc lepiej być przygotowanym na każdą okoliczność i mieć ze sobą okrycie wierzchnie. Przyda się ono, nawet gdy na dworze będzie ciepło, ponieważ w większości świątyń, ze względu na grube mury, panuje chłód. Ponadto w kościele powinniśmy przykryć ramiona, a także dekolt, więc narzutka może spełniać więcej funkcji. A co konkretnie wybrać? Oczywiście najlepiej coś, pasującego do reszty stylizacji. Wśród takich uniwersalnych okryć są między innymi:
- ramoneska, która nada stylizacji nieco innego charakteru,
- cienki płaszczyk,
- marynarka,
- kardigan,
- elegancki sweterek,
- trencz.
Zobacz: Gwiazdy wspominają swoją I Komunię Świętą. Zobacz, jak wyglądały celebrytki w sukienkach komunijnych
Kobieta
Kobieta
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Wielki powrót Ireny Santor na salony! Wszyscy patrzyli tylko na nią | ZDJĘCIA
- Pogrzeb Jadwigi Barańskiej w USA. Poruszające sceny na cmentarzu | ZDJĘCIA
- Gojdź ocenił nową twarz Edyty Górniak. Wali prosto z mostu: "Niech zmieni lekarza!"
- Na górze paryski szyk, a na dole… Nie uwierzycie w to, jak Iza Kuna wyszła na ulicę!