Robert Lewandowski
Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej i najlepszy strzelec w jej historii, jest znany na całym świecie, dzięki swojemu sportowemu talentowi. Pięć goli w dziewięć minut? Dla niego to nie problem – dokonał tego w 2015 roku, w trakcie meczu Bayern Monachium z VfL Wolfsburg. W tym samym roku The Guardian uznał go za jednego z 5. najlepszych piłkarzy na świecie, a IFFHS – najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek międzynarodowych. Jest też najbardziej utytułowanym polskim piłkarzem w historii.
Urszula Dudziak
Urodzona w Straconce (dziś dzielnica Bielska-Białej), zrobiła międzynarodową karierę jazzową. W 1979 roku „Los Angeles Times” mianował ją Śpiewaczką Roku. Wydała około 50 płyt, dzieliła scenę m.in. z Herbiem Hancockiem i Stingiem, a w 2007 roku Filipiny, Azję i Amerykę Południową podbiła jej piosenka „Papaya” z… 1976 roku.
Roman Polański
Jeden z najbardziej znanych na świecie polskich reżyserów filmowych. Pierwszą nominację do Oscara otrzymał już w 1962 roku za film „Nóż w wodzie”, a w 2003 roku zdobył Oscara za reżyserię „Pianisty”. Poważną rysą na licznych sukcesach Polańskiego są liczne oskarżenia o gwałty i związane z tym procesy sądowe. Z tego powodu w 2018 roku wykluczono go z Amerykańskiej Akademii Filmowej.
Ewa Minge
O tej projektantce mody słyszało wielu Polaków, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z jej światowej popularności. Tymczasem Ewa Minge ma na swoim koncie pokazy w światowych stolicach mody, a w 2003 roku, jako pierwsza Polka, została zaproszona na pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Z kolei w 2008 roku miała okazję prezentować swoją kolekcję na Festiwalu Filmowym w Cannes. Jej stroje nosiły m.in. Paris Hilton i Ivana Trump.