Wróżba tarota, czyli jak poznać swoją przyszłość? Co oznaczają poszczególne karty tarota?

Artur Białek
Tarot składa się z 78 kart, podzielonych na Małe Arkana (56 kart) i Wielkie Arkana (22 karty). To właśnie tutaj kryją się najważniejsze znaki, mające archetypowe znaczenie, a znajomość każdego z nich jest niezbędna do prawidłowej interpretacji wróżby.
Tarot składa się z 78 kart, podzielonych na Małe Arkana (56 kart) i Wielkie Arkana (22 karty). To właśnie tutaj kryją się najważniejsze znaki, mające archetypowe znaczenie, a znajomość każdego z nich jest niezbędna do prawidłowej interpretacji wróżby. Alina Vilchenko Pexels.com
Udostępnij:
Tarot, czyli mistyczna, owiana aurą tajemnicy talia kart, podobno może odkryć skrywane w duszy tajemnice i wskazać czekające nas wydarzenia. Na czym polega tarot? Jak wygląda rozkład tarota na miłość? Co oznaczają poszczególne symbole kart tarota? Wyjaśniamy

Tarot jest złożoną sztuką odczytywania informacji, zawartych w specjalnych kartach. Nie wiadomo skąd się wziął, jednak nadal stanowi powszechnie uznawaną technikę wróżenia. Warto podkreślić, że samo rozłożenie tarota i odczytanie symboli to jeszcze nie wszystko. Dla prawidłowości wróżby, kluczowe znaczenie ma kolejność rozłożenia kart i ich relacje. Ważne jest, żeby wróżka prawidłowo zinterpretowała układ.

Karty tarota mogą dać odpowiedź na wiele pytań. Na wiele z nich odpowiada tarot miłosny, który dotyczy związku i uczuć. Tarot anielski pomaga natomiast skontaktować się z aniołem czuwającym nad daną osobą i uzyskać informacje na temat zbliżającej się przyszłości.

Symbole kart tarota

Tarot składa się z 78 kart, podzielonych na Małe Arkana (56 kart) i Wielkie Arkana (22 karty). To właśnie tutaj kryją się najważniejsze znaki, mające archetypowe znaczenie, a znajomość każdego z nich jest niezbędna do prawidłowej interpretacji wróżby.

Co warto podkreślić, poszczególne symbole wykazują różne znaczenie, zależnie od tego, w jakim miejscu układu występują:

 • Głupiec (0) - na początku układu wskazuje, że nie przezwyciężysz trudności, jeżeli zbagatelizujesz kwestię przygotowań. Umieszczony w środku układu oznacza, że ryzyko jest dopuszczalne. Na końcu mówi, że należy zachować ostrożność. Głupiec w pozycji odwrotnej wskazuje na komplikacje w realizacji planów.
 • Mag (I) - na początku układu wskazuje, że nie należy bać się ryzyka. Pośrodku układu ostrzega, że na drodze pojawią się przeszkody. Na końcu układu uprzedza przed pochopnymi decyzjami. Mag w pozycji odwróconej mówi o nieuczciwej propozycji.
 • Papieżyca (II) - na początku układu stanowi ostrzeżenie przed wyjawieniem sekretów. Pośrodku - wyraża niezdecydowanie i zmienność. Na końcu - informuje o chęci naprawienia szkody przez kobietę, która kiedyś wyrządziła ci krzywdę. Papieżyca w pozycji odwróconej uprzedza o stratach, które wynikają z braku ostrożności.
 • Cesarzowa (III) - na początku układu symbolizuje narodziny dziecka. Pośrodku - jest symbolem szczęśliwego związku. Na końcu - oznacza zmianę na lepsze. Cesarzowa w pozycji odwróconej oznacza zazdrość i niepewność w związku.
 • Cesarz (IV) - na początku układu wskazuje na pomyślne rozwiązanie finansowych problemów. Pośrodku - jest symbolem udanego małżeństwa. Na końcu - oznacza zyski i dobrą pozycję. Cesarz w pozycji odwróconej to przestroga przed fałszywą osobą w otoczeniu.
 • Papież (V) - na początku układu wskazuje na pomyślne zakończenie urzędowej sprawy. Pośrodku - na szansę powodzenia w realizacji planów. Na końcu - ostrzega przed pochopną decyzją. W pozycji odwróconej - uprzedza przed niepowodzeniem w realizacji planów.
 • Kochankowie (VI) - na początku układu wskazują na nowy związek. Pośrodku - symbolizują pozytywne wibracje w pracy. Na końcu - ostrzegają przed kłótniami w rodzinie. Odwróceni - wskazują na rozpad związku.
 • Rydwan (VII) - na początku układu jest symbolem zadowolenia z życia. Pośrodku - symbolizuje udaną podróż. Na końcu - wskazuje na powrót do zdrowia. Odwrócony - ostrzega przed osobistymi problemami.
 • Sprawiedliwość (VIII) - na początku układu nakazuje zachowanie cierpliwości. Pośrodku - informuje o korzystnym układzie. Na końcu - stanowi ostrzeżenie przed nieprawdziwymi oskarżeniami. Odwrócona - ostrzega przed wyrokiem.
 • Pustelnik (IX) - na początku układu zaleca skorzystać z oferowanej pomocy. Pośrodku - ostrzega przed nieżyczliwą osobą. Na końcu - nakazuje zerwać z biernością. Odwrócony - nakazuje porzucić pychę.
 • Koło Fortuny (X) - na początku układu informuje o zmianach w sprawach urzędowych. Pośrodku - wskazuje na zmianę stanu zdrowia. Na końcu - informuje o dobrych zmianach uczuciowych. Odwrócony - ostrzega przed komplikacjami.
 • Moc (XI) - na początku układu zwiastuje powrót do zdrowia. Pośrodku - nakazuje zachowanie rozsądku w rozwiązywaniu problemów. Na końcu - zwiastuje zmianę pracy. Odwrócona - ostrzega przed chorobą.
 • Wisielec (XII) - na początku układu informuje o konieczności wprowadzenia zmian w życiu. Pośrodku - symbolizuje zakończenie nieudanej relacji. Na końcu - ostrzega przed kłopotami. Odwrócony - symbolizuje brak wiary w siebie.
 • Śmierć (XIII) - na początku układu zwiastuje zakończenie zdrowotnych problemów. Pośrodku - zakończenie problemów finansowych. Na końcu - zwiastuje zmiany w sprawach osobistych. Odwrócona - ostrzega przed kłopotami.
 • Umiarkowanie (XIV) - na początku układu informuje o konieczności podjęcia decyzji w kwestiach zdrowotnych. Pośrodku - o kimś z otoczenia, kto jest ci oddany. Na końcu - o finansowych zyskach. Odwrócone - ostrzega przed uporem.
 • Diabeł (XV) - na początku układu uprzedza przed wypadkiem. Pośrodku - przed niebezpieczeństwem ze strony bliskiego otoczenia. Na końcu - przed problemami finansowymi. Odwrócony - oznacza nadejście lepszych czasów.
 • Wieża (XVI) - na początku układu wskazuje na stan zdrowia. Pośrodku - ostrzega przed problemami uczuciowymi. Na końcu - przed problemami urzędowymi. Odwrócona - przed załamaniem nerwowym.
 • Gwiazda (XVII) - na początku układu informuje, że powróci wiara we własne siły. Pośrodku - że nastąpi poprawa w sprawach zdrowia. Na końcu - że uda się zmienić pracę na lepszą. Odwrócona ostrzega przed niepewnością.
 • Księżyc (XVIII) - na początku układu informuje o prawdopodobnym powodzeniu finansowym. Pośrodku - ostrzega przed możliwym niepowodzeniem wyjazdu. Na końcu - przed wypadkiem. Odwrócony - informuje o braku pewności w sprawach sercowych.
 • Słońce (XIX) - na początku układu oznacza, że problemy uczuciowe wkrótce się skończą. Pośrodku - że poprawi się stan zdrowia. Na końcu - że uda się zrealizować plany zawodowe. Odwrócone - ostrzega przed przejściowymi problemami.
 • Sąd (XX) - na początku układu wskazuje na koniec złej passy. Pośrodku - na pozytywne zakończenie urzędowego sporu. Na końcu - na zakończenie zadawnionych problemów. Odwrócony - ostrzega przed wynikającymi z egoizmu problemami.
 • Świat (XXI) - na początku układu wskazuje na koniec problemów uczuciowych. Pośrodku - na pozytywne zmiany zawodowe. Na końcu - na daleką podróż. Odwrócony - ostrzega przed stratami finansowymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Czy Polska jest krajem do rodzenia dzieci?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strona Kobiet
Dodaj ogłoszenie