Zioła dla Barana (21.03 - 19.04)
Dla zodiakalnych Baranów szczególnie korzystne miały być takie zioła jak: pierwiosnek lekarski, czosnek, chmiel oraz rozmaryn.
Pierwiosnek lekarski to rzeczywiście cenne zioło, pomagające przede wszystkim w przeziębieniach, leczeniu płuc i oskrzeli. Ma też właściwości moczopędne i odtruwające organizm.
Czosnek zaś jest nazywany „naturalnym antybiotykiem”. Zwalcza bakterie, grzyby, wzmacnia organizm. A to tylko część jego zalet. Do wad niestety można zaliczyć zapach, szczególnie przy długim i intensywnym stosowaniu. Wirusy, bakterie i grzyby pomaga zwalczać także chmiel, który ma również właściwości przeciwutleniające. Działa także uspokajająco.
Zaś rozmaryn to nie tylko aromatyczna przyprawa, która wspomaga trawienie, ale także zioło, które pomaga przy przeziębieniach, bólach głowy i podnosi ciśnienie krwi.
Zioła dla Byka (20.04 - 22.05)
Zodiakalne Byki szczególną uwagę powinny zwrócić na takie zioła jak: podbiał, lubczyk, mięta i tymianek.
Podbiał to doskonały środek wykrztuśny, łagodzący kaszel i podrażnienia gardła. Takie właściwości ma też tymianek, który dodatkowo działa przeciwzapalnie i rozkurczowo, a także wspomaga trawienie i łagodzi dolegliwości żołądkowe.
Takie działanie ma też mięta. Procesy trawienia reguluje też lubczyk. Tymianek, lubczyk i mięta to też znakomite przyprawy, więc warto używać ich w kuchni.
Zioła dla Bliźniąt (23.05 - 21.06)
Osoby spod znaku Bliźniąt powinny sięgać po: kminek, koperek, pietruszkę, lawendę i werbenę.
Pierwsze trzy z nich to również zioła przyprawowe, wspomagające trawienie. Dodatkowo zarówno pietruszka, jak i koperek zawierają sporo witaminy C, działają wzmacniająco i oczyszczająco.
Natomiast lawenda to prawdziwe panaceum. Działa dobrze na trawienie, łagodzi ból i stres, pomaga w zwalczaniu infekcji, świetnie działa na skórę. A do tego – odstrasza owady. Bardzo szeroki zakres działania ma także werbena.
Zioła dla Raka (22.06 - 22.07)
Zioła dla zodiakalnych Raków to: rzepik, melisa i stokrotka.
Rzepik był kiedyś nazywany „wątrobowym zielem” i rzeczywiście wpływa korzystnie na wytwarzanie żółci. Wspomaga trawienie i ma właściwości antyseptyczne. Melisa działa uspokajająco, niszczy grzyby i bakterie, a także łagodzi objawy alergii i astmy. W pospolitej stokrotce rzadko widzimy zioło, ale działa ona moczopędnie, odtruwająco, reguluje przemianę materii i obniża ciśnienie krwi.