3. Znajdź ludzi, od których możesz się uczyć
Osoby, którym zależy na szybkim rozwoju i znalezieniu pracy, mogą poszukać mentora, czyli eksperta, z którym będą regularnie konsultować swoje działania i postępy w nauce. Taki specjalista może doradzić, co zmienić w dokumentach aplikacyjnych, jak zaplanować karierę i gdzie aplikować. Jest także w stanie podzielić się wiedzą ekspercką z danego obszaru.
2. Nie bój się zmienić ścieżki zawodowej
Często wraz z wiekiem nasza otwartość na zmiany maleje. Rozpoczęcie nowej pracy czy wejście do innej branży dla wielu osób może stanowić duże wyzwanie. Warto jednak zastanowić się, na ile odpowiada nam obecne zajęcie. Jeżeli minusów jest więcej niż plusów, podjęcie ryzyka i zmiana obszaru działania może poprawić jakość naszego życia, nawet jeżeli początkowo będziemy zarabiać mniej niż obecnie.
1. Postaw na satysfakcjonującą pracę
Etatowiec spędza w pracy jedną trzecią doby. To bardzo duża ilość czasu, dlatego powinniśmy lubić swoje zajęcie. Chociaż nie każdemu udaje się znaleźć pracę marzeń, to największą szansę na sukces mamy w zawodzie dobranym do swoich predyspozycji i upodobań. Warto więc dążyć do kompromisu między satysfakcją a opłacalnością.