9 mitów o feministkach i feministach! Też w nie wierzyliście?

Katarzyna Dębek
Kto zatem może nazwać się feministką? Każdy, komu bliskie jest równouprawnienie kobiet.
Kto zatem może nazwać się feministką? Każdy, komu bliskie jest równouprawnienie kobiet. Karolina Grabowska Pexels.com
Feminizm nie jest zarezerwowany tylko dla kobiet. Wiedza na temat feminizmu wśród społeczeństwa jest coraz większa. Jednak w dalszym ciągu tkwią przekonania i stereotypy, przez które ludzie boją się mianować feministkami i feministami. Dlatego chcemy obalić kilka z nich!

Feminizm nie jest kojarzony przez wielu ludzi zbyt pozytywnie. Zapewne ma tyle zwolenników ile przeciwników. Ruch ten wywołuje wiele sensacji i dyskusji. Związane jest to zapewne z wieloma mitami krążącymi wokół tego tematu.

Definicja feminizmu nie jest łatwa do określenia. Wg. Wikipedii jest to:

„… szereg ruchów społecznych i politycznych oraz ideologii, które łączy wspólny cel, czyli zdefiniowanie, uzyskanie i utrzymywanie równości płci pod względem politycznym, ekonomicznym, osobistym i społecznym. Feminizm przyjmuje stanowisko, że w społeczeństwach w sposób uprzywilejowany traktuje się „męski punkt widzenia”, a kobiety są w nich traktowane niesprawiedliwie”.

Ogólnie mówiąc, feminizm jest to ruch, który przede wszystkim dąży do równouprawnienia kobiet – zarówno w kwestiach społecznych, jak i finansowych oraz prawnych (ale rzeczywiście jest bardzo ogólna definicja).

Przeczytaj:

Kim jest dzisiejsza feministka?

Feministka to osoba, która zdaje sobie sprawę, że wybór należy do niej samej i nie chce, aby ktoś decydował za nią. Nie szufladkuje siebie i innych. Zależy jej na uprawnieniu, szerzy pokój i broni osób wywodzących się z mniejszości społecznych i dyskryminowanych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet