Feminizm nie jest kojarzony przez wielu ludzi zbyt pozytywnie. Zapewne ma tyle zwolenników ile przeciwników. Ruch ten wywołuje wiele sensacji i dyskusji. Związane jest to zapewne z wieloma mitami krążącymi wokół tego tematu.
Definicja feminizmu nie jest łatwa do określenia. Wg. Wikipedii jest to:
„… szereg ruchów społecznych i politycznych oraz ideologii, które łączy wspólny cel, czyli zdefiniowanie, uzyskanie i utrzymywanie równości płci pod względem politycznym, ekonomicznym, osobistym i społecznym. Feminizm przyjmuje stanowisko, że w społeczeństwach w sposób uprzywilejowany traktuje się „męski punkt widzenia”, a kobiety są w nich traktowane niesprawiedliwie”.
Ogólnie mówiąc, feminizm jest to ruch, który przede wszystkim dąży do równouprawnienia kobiet – zarówno w kwestiach społecznych, jak i finansowych oraz prawnych (ale rzeczywiście jest bardzo ogólna definicja).
Przeczytaj:
Kim jest dzisiejsza feministka?
Feministka to osoba, która zdaje sobie sprawę, że wybór należy do niej samej i nie chce, aby ktoś decydował za nią. Nie szufladkuje siebie i innych. Zależy jej na uprawnieniu, szerzy pokój i broni osób wywodzących się z mniejszości społecznych i dyskryminowanych.