Bożena Dykiel wywołała oburzenie wypowiedziami w „Dzień dobry TVN”. Fundacja „Twarze depresji” odcina się od kontrowersyjnych słów aktorki

Tomasz Kazanecki
Tomasz Kazanecki
Bożena Dykiel swoimi wypowiedziami w „Dzień dobry TVN” wywołała oburzenie.
Bożena Dykiel swoimi wypowiedziami w „Dzień dobry TVN” wywołała oburzenie. Karolina Misztal
Bożena Dykiel przypomniała o sobie w programie „Dzień dobry TVN”, gdzie pojawiła się jako twarz kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Aktorka swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami wywołała burzę, a fundacja „Twarze depresji” odcięła się od jej słów. Bożena Dykiel przyczyn depresji szuka m.in. w braku pierwiastka litu. Przeczytaj, co jeszcze aktorka powiedziała na łamach programu „DDTVN”.

Bożena Dykiel nt. depresji w „Dzień dobry TVN”

Bożena Dykiel pojawiła się w wydaniu programu „Dzień dobry TVN” emitowanego 23 października 2021 r. Aktorka pojawiła się tam jako twarz kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, co jest owocem współpracy z Fundacją „Twarze depresji”. Aktorka jednak swoimi słowami zaszokowała, gdyż przyczyn depresji szukała w niedoborze litu, co jest niezgodne z wiedzą medyczną.

– To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni, ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał. Wiec trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor – tłumaczyła aktorka.

Bożena Dykiel zademonstrowała również widzom „cudowne okulary”, które pomagają jej w osiągnięciu spokoju, czym również wywołała konsternację wśród prowadzących program.

– To są okulary, gdzie naciska się tutaj taki mały guziczek. Pojawia się zielone światełko, a potem się naciska mocniej i pojawia się czerwone światełko z różną częstotliwością... – mówiła Dykiel.

Fundacja „Twarze depresji” odcina się od słów Bożeny Dykiel

Do wywiadu rozmowy Bożeny Dykiel z Agnieszką Woźniak-Starak i Ewą Drzyzgą odniosła się fundacja współpracująca z aktorką.

W specjalnym oświadczeniu fundacja „Twarze depresji” podkreśla, że najskuteczniejszą drogą do walki z depresją jest połączenie:

  • farmakoterapii,
  • psychoterapii.

– Opinia wyrażona przez panią Bożenę Dykiel w „Dzień dobry TVN” nie jest opinią Fundacji, tylko jej osobistą opinią. Nie była z nami konsultowana – brzmi stanowisko fundacji.

Bożena Dykiel o pandemii koronawirusa. Nazwała ją „spiskiem bogaczy”

Wypowiedź nt. depresji nie jest jedyną kontrowersyjną wypowiedzią Bożeny Dykiel. Aktorka stwierdziła, że pandemia koronawirusa to „spisek bogaczy”, a towarzyszące jej lockdowny to swojego rodzaju „obóz”.

– Grypa szalała przez tyle lat i mnóstwo ludzi umierało, nawet więcej niż w tej pandemii. A ta pandemia dla nas jest jakimś obozem – powiedziała Dykiel.

Prowadząca program Agnieszka Woźniak-Starak podkreśliła natomiast, że śmiertelność przy grypie nie była tak wysoka.

Później wywody Bożeny Dykiel zostały przerwane. A Woźniak Starak zwróciła się do widzów, by posłuchali tego, co w informacjach.

Żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością, przenieśmy się do Dagmary Kaczmarek-Szałkow i posłuchajmy, co ciekawego w informacjach – powiedziała gospodyni „DDTVN”.

Materiał wideo z wywiadem z Bożeną Dykiel nie jest dostępny w serwisie internetowym stacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet