JAK KORONAWIRUS ZMIENIŁ NASZ SPOSÓB POSTRZEGANIA CZASU WOLNEGO?
Z informacji udostępnionych przez serwis Prezentmarzeń wynika, że co trzeci ankietowany zaczął odczuwać większą potrzebę kontaktu z ludźmi za pośrednictwem sieci. Z kolei 23% respondentów sondy zaczęło poświęcać więcej czasu na swoje własne potrzeby. Dla 16% zwiększyła się potrzeba postawienia granicy między sferą zawodową a prywatną, również 16% zadeklarowało, że to okres intensywnego odkrywania nowych zainteresowań. Według 12% czas spędzany w sieci stał się bardziej przymusem niż wyborem.
NAJPOPULARNIEJSZE ROZRYWKI, Z KTÓRYCH CHCEMY SKORZYSTAĆ PO LOCKDOWNIE
Przedłużająca się pandemia spowodowała naturalne, większe zainteresowanie rozrywkami i aktywnościami online, ale także większą tęsknotę za aktywnościami realizowanymi w plenerze. Wyniki sondy serwisu Prezentmarzeń potwierdziły, że 27% respondentów w pierwszej kolejności po zniesieniu lockdownu będzie chciało zorganizować z przyjaciółmi lub rodziną wyjazd do parku rozrywki, 24% spróbuje jakiegoś sportu ekstremalnego np. skok na bungee, skok ze spadochronem czy lot paralotnią, a 20% zdecyduje się na wyjście ze znajomymi do restauracji lub kawiarni.
Dla 15% największą przyjemnością okaże się wyjazd do spa, dla 8% skorzystanie z rozrywek motoryzacyjnych jak np. jazda off road lub przejażdżka luksusowym samochodem.
PANDEMIA WYMÓWKĄ?
Zapytano Polaków także o to, czy pandemia stała się wymówką na aktywne lub kreatywne spędzanie czasu.
Wyniki ankiet donoszą, że podczas pandemii aż 41% osób odczuwa mobilizację do ciągłego poszukiwania sobie nowych zajęć. Niestety dla wielu także stała się wymówką - aż 24% respondentów przyznało, że stało się bardziej leniwych. Dla 18% badanych ważne jest poczucie wartościowo spędzanego czasu w pandemii. Z kolei 17% zdradziło, że pod wpływem pandemicznej rzeczywistości zwolniło tryb życia.
TE EMOCJE TOWARZYSZĄ NAM NAJCZĘŚCIEJ W TRAKCIE PANDEMII
Respondentów zapytano również o emocje, które im towarzyszą najczęściej podczas pandemii. Dane są niepokojące, bowiem:
- 29% osób odczuwa złość i poczucie bezsilności
- 28% stres i pogorszenie się ogólnego stanu psychicznego
- 20% spokój
- 15% ciągły lęk i podenerwowanie
- 8% nadzieja, że pandemia się niebawem skończy