Dzięki niej kosmyki będą lśniące i zdrowe. Płukanka z rabarbaru to tani sposób na rozjaśnienie włosów i nadanie im blasku. Jak ją zrobić?

Anna Moyseowicz
Płukanka z rabarbaru jest tanim sposobem na rozjaśnienie włosów.
Płukanka z rabarbaru jest tanim sposobem na rozjaśnienie włosów. Tobi/ Pexels.com
Płukanka do włosów z rabarbaru to prawdziwe cudo. Jest tania, ekologiczna i bardzo prosta w wykonaniu, a przy tym daje zauważalne efekty. Wystarczy kilka łodyg tego warzywa i nieco regularności, by włosy stały się jaśniejsze i zyskały blask. Teraz, w sezonie na rabarbar, warto wykorzystać jego zalety.

Spis treści

Wraz z latem często stawiamy na rozjaśnianie włosów. Sposobów na uzyskanie tego efektu jest mnóstwo, od płukanek, poprzez działanie promieni słońca, aż po farbowanie. Jednak spośród tych metod to właśnie naturalne płukanki są dla włosów najłagodniejsze, nie niszczą ich, a wręcz je wzmacniają. Mają także, w zależności od użytej rośliny, szereg innych zalet.

Płukanka do włosów z rabarbaru. Jak ją zrobić?

Płukanka do włosów z rabarbaru jest banalnie prosta i szybka w przygotowaniu, a teraz, podczas sezonu na ten owoc, także tania. Zadziała przede wszystkim na jasne włosy, a dzięki rozjaśnieniu może pomóc w ukryciu siwizny. Pasma dzięki niej będą mocniejsze i bardziej błyszczące.

Jak przygotować płukankę z rabarbaru? Cztery świeże łodygi należy umyć i pokroić na mniejsze części. Zalać je około trzema szklankami wody i gotować na małym ogniu około 20 minut. Taki wywar pozostawić do ostygnięcia. Po umyciu włosów należy polać je płukanką i pozostawić na przynajmniej kwadrans, a następnie spłukać. Zabieg można powtarzać dwa razy w tygodniu. Płukankę należy przechowywać w lodówce, lecz nie dłużej niż kilka dni.

Rabarbar ma moc właściwości. Można go jeść i stosować w pielęgnacji zewnętrznej

Rabarbar wykorzystywany jest nie tylko w posiłkach, deserach i napojach, jak soki i kompoty, ale również do pielęgnacji zewnętrznej. Ekstrakt z jego korzenia wykorzystuje się w kosmetykach. Z rabarbaru można także samodzielnie przygotować maseczki do twarzy.

Liście i kwiaty rabarbaru zawierają resweratrol, który ma moc prozdrowotnych właściwości, w tym działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Ma również między innymi witaminy z grupy A, C i E, potas, błonnik, magnez, potas i sód. Zawarte w nim fitoestrogeny wykazują właściwości grzybobójcze i antyutleniające. To warzywo wspomaga pracę jelit oraz odchudzanie, działa też odtruwająco.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet