Joga
Trwająca dłużej praktyka jogi może powstrzymać genetyczną skłonność do rozwoju otyłości, umożliwiając zachowanie niższej masy ciała. Jest to aktywność wymagająca regularności i zaangażowania, ale jej działanie prozdrowotne wykracza daleko poza wpływ na metabolizm. Odkryto, że działa kojąco na psychikę, przeciwzapalnie i przeciwbólowo, może nawet usprawniać gospodarkę hormonalną organizmu i wspomagać leczenie pewnych problemów zdrowotnych.
Wspinaczka górska
Wędrówki po górach, a zwłaszcza wspinaczka górska, to aktywności wymagające dobrej formy i kondycji. Oprócz wpływu na utrzymanie niższego BMI zapewniają też korzyści dla psychiki, związane z odstresowującym działaniem intensywnego wysiłku fizycznego, światła słonecznego oraz kontaktu z naturą.
Marszobiegi
Marszobiegi lub trening marszowy to dobry sposób, by połączyć szybki spacer z ćwiczeniami lub elementami biegowymi, a dzięki temu utrzymać niższy współczynnik masy ciała BMI. Można np. przeplatać szybkie chodzenie z truchtaniem albo to wolniejsze ze sprintami, czy wykonywać skipy. Taki trening w zmiennym tempie można przeprowadzić również na bieżni.
Inne aktywności
Wśród badanych rodzajów aktywności pozostałe nie wykazały istotnego wpływu na genetyczną tendencję do tycia – były to m.in jazda na rowerze, pływanie, trening siłowy, tenis ziemny i stołowy, koszykówka, stretching, tai-chi i badminton. Nie wykluczono jednak korzystnego działania zdrowotnego przy regularnym praktykowaniu tych form ruchu, ani też innych, nie uwzględnionych w eksperymencie. Jak wiadomo, każda aktywność umożliwia spalanie kalorii i wpływa korzystnie na układ krążenia, w dłuższej perspektywie czasu kształtując masę ciała i wygląd sylwetki.