Spis treści
Długie włosy z grzywką optycznie odmładzają, dlatego są szczególnie polecane paniom, które chciałyby odjąć sobie kilka lat. Jest to dobry wybór również wtedy, gdy potrzebujemy zmiany w wyglądzie, ale nie mamy ochoty na drastyczne cięcie na długości włosów. Grzywka do długich włosów to też świetna decyzja, jeśli planujemy wizualnie zmienić proporcje twarzy. Odpowiedni kształt cięcia pomoże nam to osiągnąć.
Kto powinien mieć długie włosy z grzywką?
Dla pań, które chcą wyszczuplić okrągłą twarz, idealna będzie pocieniowana, asymetryczna grzywka z przedziałkiem na boku. Przy twarzy pociągłej z wysokim czołem sprawdzi się proste cięcie lub długa i gęsta grzywka na skos. Trójkątną i wydłużoną brodę zrównoważy natomiast grzywka półokrągła sięgająca do linii brwi. Jeżeli chcemy nadać delikatności kwadratowym rysom, warto postawić na lekkie i nieco rozwichrzone cięcie.
Posiadaczki twarzy owalnej będą wyglądać korzystnie z niemal każdym rodzajem cięcia, lecz szczególnie polecana jest dla nich prosta grzywka, która podkreśli symetrię rysów.
Komu nie pasują długie włosy z grzywką?
Długie włosy z grzywką to jedna z najbardziej uniwersalnych fryzur, lecz w niektórych przypadkach warto przemyśleć takie cięcie. Jest ono odradzane przy naturalnie cienkich pasmach, których optycznie jest mało. Grzywka odbierze im jeszcze więcej objętości, zwłaszcza jeśli będzie gęsta i ciężka.
Ułożenie grzywki może być także trudne na włosach kręconych, szczególnie wtedy, gdy mamy problemy ze stylizacją loków i zmagamy się z ich puszeniem.
Nawet panie, które nie mają większych problemów z włosami, powinny wziąć pod uwagę to, że grzywka może wymagać codziennego układania, często z użyciem prostownicy lub suszarki. Dzieje się tak, ponieważ tworzące ją krótsze włosy bardziej poddają się zmianom atmosferycznym i odkształceniom. Są także lżejsze od reszty pasm, przez co uwidacznia się ich naturalna struktura – mogą np. kręcić się mocniej niż reszta włosów. Lepiej więc unikać grzywki, jeśli nie lubimy codziennie stylizować włosów lub nie mamy na to czasu.
Jak stylizować długie włosy z grzywką?
Długie włosy z grzywką świetnie prezentują się w wersji rozpuszczonej. Jeżeli chcemy uzyskać fale, warto postawić na cieniowanie, które podkreśli naturalny skręt włosów i ułatwi ich układanie. W takiej sytuacji skręt uzyskamy nie tylko dzięki lokówce – pasma pofalują się także po upięciu na noc w wysoki kok, nawinięciu na opaskę lub zapleceniu w dobierany warkocz.
Jeśli wolimy gładkie włosy, możemy zdyscyplinować grzywkę poprzez suszenie z użyciem okrągłej szczotki. Jeżeli stosujemy prostownicę, pamiętajmy o zabezpieczaniu pasm kosmetykami termoochronnymi.
Włosy długie z grzywką dobrze komponują się z upięciami. Luźny, niski kok z wysuwającymi się pasmami świetnie współgra z postrzępioną lub asymetryczną grzywką. Do prostego cięcia sięgającego linii brwi pasuje staranne, gładkie upięcie na czubku głowy. Jeśli natomiast chodzi o warkocze – grzywka najlepiej będzie się prezentować z niedbałymi, rozwichrzonymi plecionkami.
Jak zapuścić grzywkę?
Długie włosy z grzywką dają wiele możliwości, ale jak każde cięcie, mogą się wreszcie znudzić. Jeśli w takiej sytuacji chcemy wrócić do pasm równej długości, czeka nas zapuszczanie grzywki. Przy długich włosach potrwa ono kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Najbardziej problematyczne będą jednak pierwsze tygodnie, kiedy odrastające włosy przestaną się układać i zaczną wchodzić do oczu. Jak się wtedy czesać?
Najprostszą metodą jest podpinanie grzywki wsuwkami do góry lub na boki. Niesforne włoski warto dodatkowo utrwalić lakierem. Jeśli jednak chcemy ciekawszych rozwiązań, zastosujmy wzorzystą opaskę lub bandanę w stylu pin-up girl.
Podczas zapuszczania grzywki naszymi przyjaciółmi będą wysokie upięcia, które pozwolą zebrać odrastające włosy w całość. Szczególnie wskazany jest niedbały koczek typu messy bun – nawet jeśli kilka pasm grzywki się z niego wymknie, całość nadal będzie się dobrze prezentować.
Warto spróbować także dobieranych warkoczy. W takiej fryzurze możemy spleść grzywkę z resztą pasm, dzięki czemu stanie się ona niewidoczna. Ten rodzaj uczesania daje wiele możliwości – można ułożyć je na boki lub do góry, zrobić dwa równoległe warkocze bądź zapleść samą grzywkę, a resztę włosów rozpuścić.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie. Obserwuj StronaKobiet.pl!