Spis treści
- Czym jest keratynowe prostowanie włosów?
- Dla kogo jest przeznaczone keratynowe prostowanie włosów?
- Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?
- Jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów?
- Gdzie wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów?
- Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów? Cena zależna od salonu
Keratynowe prostowanie włosów to zabieg polegający na wzmocnieniu wygładzającego działania keratyny bardzo wysoką temperaturą. Odpowiednio przeprowadzone odżywienie i odbudowanie włosów może znacząco odmienić ich wygląd i ułatwić codzienną pielęgnację. Keratynowe prostowanie można wykonać w salonie albo samodzielnie w domu.
Warto przeczytać
Czym jest keratynowe prostowanie włosów?
Keratynowe prostowanie włosów to inaczej brazylijskie prostowanie włosów, czyli zabieg opierający się na odbudowującym działaniu keratyny wzmocnionym przez zastosowanie wysokiej temperatury. Keratyna to białko będące podstawowym budulcem włosa, które wpływa na jego sprężystość i odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Uzupełnienie ubytków keratyny skutkuje odbudową struktury włosa i jego nawilżeniem. Poza dogłębnym odżywieniem włosy stają się proste, gładkie i lśniące.
Zabieg polega na nałożeniu na dokładnie oczyszczone włosy preparatu keratynowego, który następnie jest wprasowywany we włosy w temperaturze 230 stopni Celsjusza za pomocą ceramicznego żelazka fryzjerskiego.
Keratynowe prostowanie to zabieg czasochłonny, który wymaga odpowiedniego przygotowania włosów – umycia, wysuszenia i wyprostowania, nałożenia warstwy keratyny oraz „wprasowania” jej we włosy. Czas trwania zabiegu zależy od zręczności osoby, która go przeprowadza i długości włosów klientki. Keratynowe prostowanie włosów może trwać od dwóch do nawet sześciu godzin.
W zależności od tempa wypłukiwania się zastosowanych preparatów efekty keratynowego prostowania utrzymują się do kilku miesięcy po jego przeprowadzeniu. Jest to zabieg odwracalny, a jego trwałość zależy przede wszystkim od poprawności, z jaką został przeprowadzony oraz odpowiedniej pielęgnacji włosów. Keratynowe prostowanie jest zabiegiem progresywnym, co oznacza, że im częściej wykonujemy zabieg, tym dłużej utrzymują się jego efekty.
Alternatywą dla keratynowego prostowania włosów może być tradycyjne prostowanie za pomocą prostownicy lub nanoplastii. Nanoplastia podobnie jak keratynowe prostowanie wykorzystuje wysoką temperaturę, która w tym przypadku aktywuje składniki aktywne zastosowanego preparatu, pomagając im wniknąć w głąb struktury włosów. Wykorzystywane do zabiegu preparaty zawierają naturalne składniki takie jak masło shea, proteiny jedwabiu czy olej arganowy.
Warto przeczytać
Dla kogo jest przeznaczone keratynowe prostowanie włosów?
Keratynowe prostowanie jest uniwersalne i przeznaczone dla każdego typu włosów. Wyprostowanie jest jedynie skutkiem ubocznym zabiegu, który docelowo powinien odżywić i odbudować włosy, dlatego ta metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów zniszczonych i pozbawionych blasku. Zabieg brazylijskiego prostowania skutecznie poprawia kondycję puszących i elektryzujących się włosów, włosów matowych i pozbawionych blasku, wysokoporowatych, opornych na stylizację włosów oraz włosów grubych i kręconych.
Zasadniczo nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem keratyny, jednak ze względu na specyfikę samego zabiegu oraz ograniczenia tej metody keratynowe prostowanie nie jest polecane osobom, które regularnie pływają, często rozjaśniają włosy albo mają je bardzo zniszczone i łamliwe. Nie zaleca się go też osobom, które nie dbają o prawidłową pielęgnację włosów.
Keratynowe prostowanie włosów przeprowadzone z wykorzystaniem certyfikowanych preparatów keratynowych jest całkowicie bezpieczne również dla kobiet w ciąży.
Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?
Poprawnie wykonane keratynowe prostowanie to zabieg nieinwazyjny, który nie wpływa negatywnie na ogólną kondycję włosów. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie włosów do zabiegu oraz właściwa codzienna ich pielęgnacja.
Jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów?
Po zabiegu keratynowego prostowania należy myć włosy kosmetykami bez zawartości soli, silikonów, alkoholu oraz SLS i SLES. Specjalne szampony i odżywki zapewnią właściwą ochronę włosów i przedłużą efekty uzyskane po zabiegu – można je kupić bezpośrednio w salonie fryzjerskim albo w drogeriach.
Gdzie wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów?
Keratynowe prostowanie wykonywane jest przez profesjonalistów w wybranych salonach fryzjerskich. Zabieg przeprowadzony przez fryzjera jest bezpieczny dla włosów i gwarantuje uzyskanie oczekiwanego efektu. Rekomendowane jest wykonywanie tego typu zabiegów jedynie przez specjalistów, którzy korzystają ze sprawdzonych preparatów wysokiej jakości, odpowiednio dobierając ich ilości do kondycji włosów.
Kosmetyki do keratynowego prostowania włosów można znaleźć także w ofercie sklepów fryzjerskich i kosmetycznych. Dzięki temu cały zabieg można wykonać samodzielnie w domu. Jeśli decydujemy się na taką opcję, musimy pamiętać o ścisłym stosowaniu się do zaleceń wskazanych na ulotkach dołączonych do produktów oraz konieczności posiadania prostownicy, która posiada opcję nagrzewania do 230 stopni Celsjusza.
Warto przeczytać
Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów? Cena zależna od salonu
Cena keratynowego prostowania włosów uzależniona jest przede wszystkim od salonu, w którym ma być przeprowadzony zabieg oraz długości włosów. Ceny rozpoczynają się od 250 złotych, jednak częstą praktyką jest indywidualne ustalanie kosztów zabiegu na podstawie długości i gęstości włosów klientki.
Samodzielnie wykonane keratynowe prostowanie włosów wymaga zakupu odpowiednich kosmetyków – ich ceny zaczynają się od około 100-150 złotych.
Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów?