Domowe maseczki na twarz i na włosy. Proste przepisy, które wykonasz sama!

Aneta Redzik
Domowe maseczki na twarz są równie skuteczne, jak te kupione w sklepie. Zaletą domowych maseczek jest ich skład.
Domowe maseczki na twarz są równie skuteczne, jak te kupione w sklepie. Zaletą domowych maseczek jest ich skład. 123 RF
Domowe maseczki na twarz i włosy swoją popularność zawdzięczają temu, że są w pełni naturalne i bezpieczne dla organizmu. Wykonywane z pełnowartościowych produktów gwarantują kompleksowe działanie wykorzystanych składników, a ich przygotowanie jest proste i tanie. Czy domowe maseczki na twarz i domowe maseczki na włosy przynoszą oczekiwane rezultaty? Jakie maseczki najlepiej sprawdzą się do twarzy, a jakie do włosów? Podpowiadamy

Domowa maseczka na twarz i włosy to sposób na pielęgnację skóry i włosów bez wychodzenia z domu. Takie domowe maseczki sprawią, że skóra twarzy i włosy mogą zostać odpowiednio oczyszczone, nawilżone lub odżywione. Stosowanie domowych maseczek jest skuteczną i stosunkowo tanią metodą poprawienia kondycji włosów i skóry.

Działanie domowych maseczek na twarz i włosy

Działanie domowych maseczek na twarz i włosy opiera się na doborze odpowiednich składników. Wiele z nich poza ogólnie znanymi zaletami posiada także nieoczywiste właściwości, na przykład miód nawilża i łagodzi podrażnienia, jednocześnie działając odkażająco.

Domowe maseczki na twarz zalecane są dla każdego typu cery. Skład kosmetyku powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb – jedynie właściwie dobrane składniki będą miały dobroczynne działanie, które pomoże zniwelować ewentualne problemy i niedoskonałości.

Warto przeczytać

Jak stosować domowe maseczki na twarz a jak domowe maseczki na włosy?

Domowa maseczka na twarz i włosy powinna być używana podobnie jak kosmetyki drogeryjne. Domowe maseczki na włosy można stosować po każdym myciu, natomiast maseczki na twarz najlepiej nakładać raz w tygodniu. Warto stosować się do kilku prostych zasad, które pozwolą uzyskać jak najlepsze rezultaty i w pełni wykorzystać dobroczynne działanie składników preparatu.

W przypadku domowych maseczek na twarz dobrze jest stosować je zamiennie, czyli raz odżywczą, a raz oczyszczającą. Niezależnie od rodzaju maseczki przed nałożeniem należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry i osuszeniu jej miękkim ręcznikiem. Dopiero na tak przygotowaną skórę można nakładać własnoręcznie sporządzoną maseczkę. Rozprowadzanie maski warto połączyć z delikatnym masażem twarzy, który pobudzi mikrokrążenie. Maseczkę należy spłukiwać letnią wodą, a po wysuszeniu skóry – nałożyć serum albo krem nawilżający.

Domowe maseczki na włosy najlepiej nakładać raz w tygodniu na dokładnie umyte włosy. Warto stosować łagodny szampon oczyszczający, który pomoże pozbyć się łoju, brudu i pozostałości po wcześniej użytych kosmetykach. Maseczkę rozprowadza się, wmasowując jej niewielką ilość w wilgotne włosy osuszone z nadmiaru wody miękkim ręcznikiem.

Wellness to skuteczne antidotum na dzisiejszy stresujący, zabiegany tryb życia. Działania ukierunkowane na zwiększenie dobrostanu ciała i ducha pomagają ograniczyć poziom stresu, rozluźnić mięśnie, zrelaksować umysł i uzyskać wiele innych korzyści zdrowotnych. Takie efekty zapewniają nie tylko masaże wykonywane od stóp do głów, ale przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem wody, bazujące na jej właściwościach oczyszczających, związanych z termiką, ciśnieniem i rodzajem rozpuszczonych składników.

SPA, wellness i relaks – polecamy TOP 15 zabiegów

Najskuteczniejsze domowe maseczki na twarz

Domowa maseczka na twarz z jajka to jeden z najprostszych sposobów zregenerowania suchej i podrażnionej skóry. Obecne w żółtku witaminy A, E i D oraz witaminy z grupy B intensywnie odżywiają , a nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają leczenie dolegliwości takich jak trądzik i egzema. Do przygotowania maski potrzebne jest jedynie jajko, które należy rozsmarować na twarzy i pozostawić na około dwadzieścia minut.

Maseczka z ogórka jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry. Zapewnia nawilżenie i odświeżenie, a składniki odżywcze łagodzą podrażnienia, rozjaśniają przebarwienia i dogłębnie oczyszczają pory. Domowa maseczka z ogórka połączonego z olejkiem rycynowym idealnie sprawdzi się w walce z niedoskonałościami.

Jak przygotować maseczkę z ogórka? Jednego ogórka gruntowego należy zetrzeć na tarce, a uzyskaną papkę połączyć z łyżką olejku rycynowego. Powstałą masę nakłada się na oczyszczoną skórę twarzy na około piętnaście minut. Po tym czasie należy zmyć maskę letnią wodą. Jeśli skóra twarzy jest zmęczona i nadmiernie przesuszona, warto wypróbować nawilżającą maseczkę z ogórka i oleju kokosowego. Startego na tarce ogórka należy wymieszać z olejem kokosowym w proporcji 1:1. Maseczkę można zmyć po piętnastu minutach.

Maseczka z węgla aktywnego to domowa maseczka na wągry, która pozwala dogłębnie oczyścić skórę twarzy, odkażając ją i delikatnie złuszczając martwy naskórek. Węgiel aktywny to najlepszy wybór w przypadku skóry tłustej i zanieczyszczonej. Aby zlikwidować rozszerzone pory, wągry i zaskórniki, można połączyć węgiel aktywny z sodą oczyszczoną. W niewielkiej ilości wody wymieszać łyżeczkę węgla i łyżeczkę sody, a otrzymaną masę delikatnie wmasować w skórę twarzy. Maseczkę należy zostawić na dziesięć minut, a następnie spłukać letnią wodą.

Domowe maseczki na trądzik przeznaczone są dla skóry tłustej i problematycznej, dlatego powinny zarówno nawilżać i łagodzić podrażnienia, jak i delikatnie oczyszczać i odkażać skórę. Skóra trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji, do której można wykorzystać na przykład drożdże. Aby wykonać maseczkę, należy wymieszać ćwierć kostki drożdży z łyżką ciepłego mleka – aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Uzyskaną masę nakłada się grubą warstwą na skórę twarzy, omijając okolice oczu.

Twarz można umyć letnią wodą po upływie około dwudziestu minut. Taka maseczka na trądzik poza działaniem nawilżającym i oczyszczającym, dodatkowo zmniejsza widoczność blizn.

Czy należysz do osób, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez makijażu? Jeśli nie, to koniecznie musisz spróbować zrezygnować z make-upu - bez niego możesz również wyglądać obłędnie.

Zapomnij o kolorowych kosmetykach do make-up’u. Oto, co zrob...

Najlepsze domowe maseczki na włosy

Domowa maseczka na włosy z banana i awokado to dobry sposób na pielęgnację i zregenerowanie zniszczonych kosmyków. Aby przygotować maseczkę, należy zblendować pół dojrzałego awokado, pół banana, trzy łyżki miodu, dwie łyżki octu jabłkowego i trzy łyżeczki mleczka kokosowego z puszki. Maseczka jest gotowa, gdy wszystkie składniki połączą się w jednolitą konsystencję.

Tak przygotowaną maskę nakładamy na wilgotne włosy na około godzinę. Jeśli kondycja włosów nie jest najlepsza, dla wzmocnienia efektu można owinąć je folią i ręcznikiem.

W ostatnich latach kwasy i inne syntetyczne składniki kosmetyczne zyskały na popularności. Nadają się idealnie w celu regeneracji, pozbycia się przebarwień, płytkich zmarszczek, a także leczenia trądziku. Zabiegi na ich bazie możesz z powodzeniem wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub w domu. Ponadto coraz częściej producenci kosmetyków oferują gotowe produkty o różnym stężeniu kwasów. Nie musisz więc być ekspertem w dziedzinie chemii, aby sprawić sobie np. kurację kwasami. Na kolejnych slajdach sprawdź najpopularniejsze i najskuteczniejsze rodzaje substancji, które możesz dobrać do rodzaju Twojej skóry.

8 najskuteczniejszych składników kosmetycznych do pielęgnacji twarzy

Zniszczone i osłabione włosy skutecznie wzmocni maseczka z mielonej kawy. Kofeina posiada właściwości zapobiegające wypadaniu włosów i stymulujące ich porost, a dodatkowo łagodnie oczyszcza skórę głowy. Trzeba jednak pamiętać, że kawowa maseczka może przyciemniać kolor włosów, dlatego zalecana jest głównie dla osób o ciemnych włosach. Maskę przyrządza się na bazie trzech łyżek mielonej kawy rozpuszczonych w gorącej wodzie. Napar należy pozostawić do ostygnięcia. Maseczkę z kawy można nakładać na umyte, wilgotne włosy dokładnie masując skórę głowy. Pozostawia się ją na około dwadzieścia minut. Po zmyciu maski letnią wodą konieczne jest staranne umycie włosów łagodnym szamponem.

Maseczka z miodu i oliwy przeznaczona jest do wszystkich rodzajów włosów, które zyskają dzięki niej blask i zdrowy wygląd. Połączenie naturalnych składników zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i wzmocnienie końcówek. Do przygotowania maski potrzeba pół banana, łyżkę jogurtu naturalnego, dwa żółtka, trzy łyżki miodu i dwie łyżki oliwy z oliwek. Banana należy rozgnieść widelcem. Żółtka, oliwę, miód i jogurt wymieszać, a następnie połączyć z bananem. Otrzymaną papkę nakładamy na wilgotne włosy na około pół godziny i zmywamy letnią wodą.

Domowe maseczki drożdżowe

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szeremeta odrzuciła pół miliona

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet