Peeling do ciała to kosmetyk, który stosuje się w celu usunięcia martwych komórek skóry i pobudzeniu jej regeneracji. Dobrze wykonany peeling wygładza skórę, poprawia jej mikro krążenie i regenerację oraz przygotowuje do dalszej pielęgnacji. Po zastosowaniu mocnego peelingu skóra może skuteczniej wchłaniać składniki odżywcze z kosmetyków, wygląda także zdrowiej. Mocny peeling do ciała może pomóc w usunięciu nieestetycznych przebarwień oraz zmian skórnych, np. zmarszczek, a także wspomóc odchudzanie oraz walkę z cellulitem.
20068912
To cię zainteresuje: Peeling sekretem urody Jane Seymour, czyli doktor Quinn
Peeling do ciała – rodzaje
Wyróżniamy kilka rodzajów peelingu do ciała. Są to:
- peeling do ciała chemiczny,
- peeling do ciała fizyczny,
- peeling do ciała mechaniczny.
Z wymienionych metod samodzielnie w domu można wykonać peeling do ciała chemiczny oraz mechaniczny.
Peeling do ciała chemiczny
Peeling do ciała chemiczny polega na zastosowaniu kosmetyków, które zawierają substancje chemiczne – kwasy organiczne lub enzymy. Substancje te działają aktywnie na skórze, niszcząc zrogowaciałe komórki naskórka i przyspieszając procesy jej odnowy. Peeling do ciała chemiczny jest zalecany dla każdego typu cery, w tym także naczynkowej. W gabinetach kosmetycznych do peelingu wykorzystuje się kwasy organiczne, np. kwas salicylowy, natomiast w domu można samodzielnie wykonać mniej inwazyjną formę tego rodzaju peelingu, czyli peeling enzymatyczny.
Peeling do ciała fizyczny
Peeling do ciała fizyczny to peeling, który wykonuje się w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Metoda ta polega na wykorzystaniu lasera, ultradźwięków lub krioterapii w celu przyśpieszenia regeneracji skóry. Głęboki peeling z użyciem lasera może dotrzeć bardzo głęboko, aż do skóry właściwej.
Peeling do ciała mechaniczny
Peeling do ciała mechaniczny jest zalecany dla cery normalnej i tłustej, to metoda oczyszczania skóry, którą można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie w domu. Domowy peeling mechaniczny polega na zastosowaniu na skórze ciała kosmetyków z drobinkami ścierającymi. Taka metoda peelingu jest powierzchniowa i mało inwazyjna, ponieważ obejmuje on jedynie górne warstwy naskórka.
Peeling do ciała mechaniczny, wykonywany w salonie kosmetycznym to mikrodermabrazja oraz dermabrazja. Zabieg ten doprowadza do głębokiego złuszczenia powierzchownych warstw naskórka i może być wykonywany w znieczuleniu.
Peeling do ciała gommage – co to takiego?
Specjalnym rodzajem peelingu do ciała jest peeling gommage. To połączenie peelingu enzymatycznego i peelingu mechanicznego ziarnistego. Kosmetyki do peelingu gommage nie są wskazane w przypadku osób z cerą wrażliwą i naczynkową.
Peeling gruboziarnisty do ciała – czym się charakteryzuje?
Najczęściej wykonywanym rodzajem peelingu do ciała jest peeling gruboziarnisty do ciała. Zawarte w kosmetyku drobinki ścierające mogą stanowić różnego rodzaju produkty naturalne, np. sól z Morza Martwego lub suszone korzenie roślin.
Ile kosztuje peeling gruboziarnisty do ciała? Gdzie go kupić?
Peeling gruboziarnisty do ciała to niedrogi, bardzo wydajny kosmetyk. Za 300 ml dobrej jakości mocnego peelingu do ciała zapłacimy około 20 – 30 złotych. Peeling gruboziarnisty do ciała kupimy w każdej drogerii, zarówno stacjonarnej jak i internetowej. Kosmetyki do peelingu są dostępne także w wielu aptekach.
Mocny peeling do ciała - czy można samodzielnie wykonać taki kosmetyk?
Mocny peeling do ciała da się wykonać samodzielnie w domu, korzystając z naturalnych produktów, takich jak cukier gruboziarnisty, ziarenka kawy czy gruboziarnista sól himalajska. Zaletą takiego kosmetyku jest to, że jest on niedrogi, naturalny i ekologiczny oraz posiada w pełni modyfikowalny i zgodny z naszymi preferencjami skład.
Jak wykonać domowy peeling do ciała gruboziarnisty?
Peeling do ciała gruboziarnisty można wykonać samodzielnie – w tym celu wystarczy zmieszać ze sobą odpowiednie składniki, a następnie nałożyć je na skórę.
Poniżej przedstawiamy przykładowe przepisy na peeling do ciała gruboziarnisty własnej roboty.
Peeling cukrowy z cytryną DIY Ten peeling do ciała można wykonać z najbardziej podstawowych składników, które znajdziesz w swojej kuchni, czyli cukru, soku z cytryny, oliwy z oliwek oraz miodu.
Peeling kawowy do całego ciała DIY
Aby wykonać kawowy peeling do ciała, potrzebujesz jedynie kilku kropel oliwy z oliwek, 2 łyżek fusów po kawie oraz kilku kropel ulubionego olejku eterycznego.
Peeling do ciała gruboziarnisty z soli himalajskiej
Mocny peeling do ciała z soli himalajskiej można wykonać z różowej gruboziarnistej soli himalajskiej, połączonej z kilkoma kroplami olejku eterycznego oraz oliwą z oliwek.
Jak wykonać peeling ciała – zasady
Zgodnie z zaleceniami dermatologów, peeling ciała należy wykonywać regularnie raz lub dwa razy w tygodniu. Kosmetyk należy nałożyć na skórę, a następnie masować przez kilka minut, aż do rozpuszczenia jego ścierających drobinek. Następnie należy spłukać peeling ciepłą wodą. Poniżej prezentujemy najważniejsze zasady, którymi należy się kierować, by wykonać poprawnie peeling ciała. Peeling ciała – najważniejsze zasady
- Aby uzyskać zadowalające efekty, stosuj peeling do ciała regularnie.
- Jeśli przygotowujesz w domu samodzielnie peeling cukrowy, przechowuj kosmetyk w lodówce i wykorzystaj go w ciągu doby od zrobienia.
- Jeśli stosujesz peeling solny, wykorzystuj kosmetyk do oczyszczania dolnych partii ciała, np. brzucha, ud czy pośladków – zastosowany w innych miejscach, może podrażnić Twoją skórę.
- Nie należy wykonywać peelingu na skórze, która jest podrażniona lub cierpi na stan zapalny.
- Peeling należy wykonywać przed depilacją, by uniknąć nadmiernego podrażnienia skóry.
- Peeling wykonuj zawsze wieczorem – wtedy skóra jest bardziej skłonna do regeneracji, po peelingu do ciała wysmaruj skórę odżywczym kremem lub balsamem, by nie doprowadzić do podrażnień.
- Po delikatny żel pod prysznic z peelingującymi drobinkami możesz sięgać codziennie – to kosmetyk, który jest łagodniejszy niż peeling do ciała gruboziarnisty.
Jak zrobić peeling w domu?