Tatuaż to bardzo efektowna dekoracja ciała, na którą decyduje się wiele osób. W ten sposób chcąc wyrazić swoje poglądy, uwiecznić jakieś ważne wydarzenie czy podkreślić własną osobowość. Podjęcie decyzji o rysunku na skórze powinna być przemyślana i świadoma. Jednak istnieją przypadki, kiedy to tatuaż jest błędem młodości lub próbką nieudanych umiejętności osoby go wykonującej. Co wtedy zrobić? Na szczęście istnieje wiele metod usuwania tatuaży lub możliwości go zakrycia. Oto kilka z nich.
Jak usunąć tatuaż?
W celu pozbycia się niechcianego rysunku na ciele warto udać się do specjalisty, który oceni i wybierze najlepszą metodę. Nie warto robić tego na własną rękę, ponieważ nieprofesjonalnie wykonany zabieg np. przy pomocy chlorku sodu może pozostawić nieestetyczne ślady i blizny!
Dowiedz się więcej:
Metoda usuwania tatuażu zależy od jego wielkości, miejsca, w którym się znajduje, koloru, głębokości i gęstości pigmentu. Najszybciej można się pozbyć tatuaży tzw. tymczasowych. Te zrobione na stałe lub przez amatorów wymagają wizyty w specjalistycznej klinice.
Tatuaże w ciemnych kolorach (czarny, granatowy czy niebieski) jest o wiele łatwiej wymazać niż te w odcieniach czerwonego czy pomarańczowego! Problematyczna może być także barwa żółta, zielona, różowa, czy błękitna. Najtrudniej jest pozbyć się białego pigmentu, świecącego w promieniach UV.
Jakich efektów można się spodziewać po usunięciu tatuażu?
Wszystko zależy od tatuażu i jakości jego wykonania oraz metody, na jaką się zdecydowaliście do usunięcia dziary. Warto mieć świadomość, że jeden zabieg nie wystarczy. Należy się przygotować na kilka lub kilkanaście wizyt u specjalisty i bardzo dużym wydatkiem. To ile wydacie, jest uzależnione oczywiście od wielkości rysunku i tak jak wcześniej zostało to wspomniane od ilości i gęstości pigmentu oraz koloru barwnika. Niestety, ale trzeba mieć świadomość, że żaden zabieg nie usunie ze skóry koloru białego.