Wybór koloru paznokci zależy nie tylko od trendów
Kolory paznokci dobieramy według własnych upodobań, ale też aktualnych trendów. Kierujemy się tym, co widzimy u naszych idolek, co podpowiadają nam media społecznościowe, co spodoba się u znajomych z pracy. Na co dzień jednak zazwyczaj brakuje czasu, by zastanowić się nad tym, jak barwy mogą wpłynąć na życie. A wbrew pozorom mają one siłę! Potrafią wzmocnić poczucie pewności siebie, sprawczości, a nawet seksapilu.
Czytaj też: Jak dobrać kolor lakieru do paznokci bez otwierania buteleczki? Trik, który zadziwia prostotą i działa
Zaznaczamy, że poniższe wyjaśnienia mówią o symbolice kolorów lub ich interpretacji, nie są jednak żadną wykładnią. Może okazać się, że osoba o delikatnym manicure ma dobre znajomości przywódcze i wysoką pewność siebie. Ani kolor paznokci, ani inne cechy wyglądu, nie muszą świadczyć jednoznacznie o niczyjej osobowości. Jednocześnie pomalowanie paznokci na dany kolor nie będzie miało magicznego efektu i nie zapewni przykładowo mądrości. Barwy wpływają na wiele aspektów życia lub ukazują te istniejące, ale ich nie determinują. Znaczenie kolorów paznokci może być jednak interesujące.
Co oznaczają kolory paznokci? Znaczenie koloru paznokci. Zobacz!
- czerwony – kojarzony jest z władzą, niegdyś był uznawany za kolor królewski. Przypomina również ogień, w związku z czym nawiązuje do gorących uczuć i seksualności. Czerwone paznokcie sprawdzą się na randce, ale ich popularność sprawiła, że nikogo nie dziwią w codziennych stylizacjach. Będą także odpowiednie do pracy, często kojarzone są z kobietami pewnymi siebie, odnoszącymi sukcesy zawodowe.
- czarny – decydują się na niego panie odważne i bezkompromisowe. Są one kreatywne, a jednocześnie twardo stąpają po ziemi. Ciemnym kolorem podkreślają niezależność i własną osobowość. Czerń przyciąga uwagę, taki manicure często stosują celebrytki. Choć czarny kojarzony jest ze smutkiem i żałobą, ta symbolika nie znajduje zastosowania w makijażu ani manicure.
- nude – nie oznacza wcale nudnego. Ten klasyczny manicure jest w modzie od lat i pewnie na wiele kolejnych pozostanie. Stosują go panie eleganckie i takie, które potrafią się odnaleźć w każdej sytuacji. Jasne kolory kojarzą się z wolnością i przestrzenią, dają poczucie ciepła.
- różowy – kojarzony jest z dziećmi, ale także z romantycznością. Kolor bardzo kobiecy, zastosowany jako akcent w stylizacji może poprawić humor i świadczyć o właścicielce takiego manicure jako o optymistce. Kobiety z różowymi paznokciami najpewniej są otwarte i przyjacielskie, a w razie potrzeby udzielą pomocy.
- niebieski – używają go instytucje i organizacje, które chcą wzbudzić zaufanie, podobnie może działać zastosowany w wyglądzie, również na paznokciach. Symbolizuje także spokój i czystość. Jednocześnie kobiety z takim kolorem są silne i inteligentne, nieraz uchodzą za autorytet.
- szary – panie z takimi paznokciami są skromne i inteligentne, a jednocześnie bezstronne. Kolor ten podkreśla sukces i doświadczenie, powagę i elegancję. Szarość łączy biel i czerń, więc jest traktowana jako kolor pośredni, co za tym idzie, symbolizuje neutralność.
- żółty – ten kolor ma wiele znaczeń, od pozytywnych, aż po negatywne. Kojarzy się dobrze, przypomina słońce i piasek, ale też złoto. Z czasem nabrał negatywnych konotacji i zaczął symbolizować zdradę. Na paznokciach będą miały go panie odważne i otwarte, chcące podkreślić swoją osobowość. Może poprawić poczucie własnej wartości oraz nastrój.
A jaki kolor paznokci jest najładniejszy? To oczywiście zależy od osobistych upodobań. W tym roku modne będą jasne odcienie i delikatne zdobienia, jak manicure francuski w kolorze i brokat. Wśród kolorów mają królować nude, beże i pastele.
Dłonie wizytówką kobiety
Nie bez powodu mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Witamy się nimi, dzięki czemu potrafią o nas wiele powiedzieć innym już przy pierwszym wrażeniu. Mogą zdradzić, czy pracujemy fizycznie, jak bardzo jesteśmy zapracowane, czy mamy czas, by o nie zadbać, a poprzez biżuterię i rodzaj manicure ukazać nasz status społeczny. Siła uścisku z kolei zdradza pewność siebie lub jej brak, a niechęć do tego rodzaju przywitania może zwiastować zdystansowanie lub nieśmiałość. Znaczenie ma również to, kto pierwszy przy powitaniu wyciągnie dłoń. O tym stanowią zasady savoir-vivre, a ich znajomość wiele mówi o człowieku.