Masz cechy węża, sowy czy wilka? Jaki jest twój totem? Sprawdź horoskop indiański

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Według Indian nad złymi cechami charakteru należy pracować, by się doskonalić.
Według Indian nad złymi cechami charakteru należy pracować, by się doskonalić. jozefklopacka/ pl.123rf.com
Horoskop indiański przypisuje ludzi do 12 zwierząt. Każdy człowiek ma swój totem, który odzwierciedla jego wady i zalety. Według Indian znajomość zwierzęcego odpowiednika pomaga w lepszym zrozumieniu swojego charakteru, a tym samym w samodoskonaleniu się. Zobacz, jaki totem jest twój i co to oznacza.

Spis treści

Rdzenni Amerykanie postrzegają człowieka jedynie jako element świata przyrody. Także ich astrologia, tak inna od tej znanej powszechnie w Europie, kładzie nacisk na naturę i życie z nią w harmonii. Astrologia dla rdzennych Amerykanów była, i w pewnym stopniu nadal jest, częścią kultury i tradycji.

Czytaj też: Obietnica satysfakcji w łóżku. Najlepsi kochankowie według znaków zodiaku. Miłosnych doznań szukaj wśród tej trójki

Czym jest horoskop indiański?

W horoskopie indiańskim rok dzieli się na cztery części, zwane klanami. Każdy z nich kolejno dzielony jest na trzy mniejsze fragmenty. Wszystkie razem tworzą tzw. koło życia, nazywane również kołem medycznym. To bardzo ważny symbol w filozofii rdzennych Amerykanów, utożsamiający życie i moc wszechświata.

Każdemu człowiekowi Indianie przypisują zwierzę. Nie sugerują się przy tym układem planet, a porą roku. Położenie słońca ma więc znaczenie, ale inne niż na przykład w horoskopie znanym powszechnie w Europie.

Zobacz, jaki jest twój totem i co to o tobie mówi

Jakim zwierzęciem jesteś? Sprawdź swój totem i jego znaczenie

Przypisane człowiekowi zwierzę ukazuje jego osobowość i cechy charakteru. Zależy ono od daty urodzenia na danej półkuli. Przypisane mu są również kierunek świata, żywioł i kamień.

Zobacz: Bogata wyobraźnia, dobre serce, pracowitość... Jakie są twoje atuty? Zobacz zalety znaków zodiaku

Człowiek posiada charakterystyczne cechy przypisywanego mu podczas horoskopu zwierzęcia, ale nie oznacza to, że według Indian któryś z totemów jest gorszy lub lepszy. Ich celem jest po prostu umożliwienie lepszego zrozumienia siebie samego i doskonalenie się. Jednocześnie nie ogranicza to wolnej woli i możliwości podejmowania własnych decyzji.

Indianie niezwykle szanują naturę, w tym zwierzęta. Według nich Ziemia jest matką, a zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają ducha oraz świadomość. Zabija się tylko tyle zwierząt, ile jest niezbędne, należy to zrobić w sposób humanitarny, a żadnej części zwierzęcia nie można zmarnować. W modlitwie myśliwy przepraszał zwierzę i dziękował mu za poświęcenie.

Według Indian nad złymi cechami charakteru należy pracować, by się doskonalić.

Masz cechy węża, sowy czy wilka? Jaki jest twój totem? Spraw...

Masz okazję na szczęście

emisja bez ograniczeń wiekowychprzemocseks
Wideo

Strona Kobiet: Przemoc seksualna wojsk rosyjskich wobec Ukrainek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet