Na śluby wydajemy nawet 80 tys. złotych [KOSZTY ŚLUBU]

Aneta Niezgoda
123 rf
Ślub i wesele wiążą się z ogromnymi kosztami. Na ten cel wydajemy nawet 80 tys. złotych. Ile kosztuje weselna orkiestra, fotograf i fryzjer?

ILE KOSZTUJE ŚLUB KOŚCIELNY

Ponad 85 proc. par w Polsce decyduje się na ślub kościelny. Koszt opłacenia kapłana i kościoła to około 500 zł. Wypożyczenie sukienki to koszt ok. 800 zł, a ceny obrączek rozpoczynają się od 350 zł. Fotograf to koszt około 1,5 tys. złotych, a fryzura i makijaż około 300 zł.

KOSZTY WESELA

Koszty wesela na 50 osób to koszt od 15 do 35 tys. złotych. Im więcej osób zaprosimy tym będzie drożej. Nowożeńcy starają się więc ciąć koszty tam, gdzie mogą. Rezygnują z dodatkowych elementów. Z badań serwisu olx.pl wynika, że tylko 31% przyszłych młodych par zakłada na organizację imprezy wydać mniej niż 20 tys. zł. Niewiele więcej (24%) planuje przeznaczyć na to ponad 40 tys. zł. Największa grupa (aż 45%) zamierza wydać pomiędzy 20 a 40 tys. zł.

3/4 par stara się uzbierać pieniądze na organizację przyjęcia weselnego, pozostali się zadłużają. Pomocni okazują się wówczas najbliżsi – ok 9% młodych par pożycza pieniądze na pokrycie kosztów ślubu oraz wesela od rodziny. Więcej – bo już 12% – zwraca się o pomoc do banku.

– Biorąc pożyczkę na pokrycie kosztów wesela, powinniśmy myśleć przyszłościowo. To pieniądze wprawdzie na ważny, ale tylko jeden dzień. Trzeba zastanowić się, czy warto wstępować w nowy etap życia z kredytem, który w przyszłości może stanowić problem, gdy będziemy chcieli zaciągnąć inne zobowiązania, np. wziąć kredyt na mieszkanie – przestrzega Aneta Kamińska-Kocot z BEST S.A.

Najczęstsze gafy gości weselnych. Co wypada, a co nie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet