Skandale w brytyjskiej Rodzinie Królewskiej to nie rzadkość, wręcz przeciwnie - praktycznie każdy kolejny ślub niósł za sobą zdrady i coraz to nowe afery. Świat miał się o nich nigdy nie dowiedzieć, jednak pikantne szczegóły wyszły na jaw. Zobaczcie 10 najgłośniejszych skandali, jakie wstrząsnęły opinią publiczną.

80 lat skandali

Właściwie od początku krótkiego panowania Edwarda VIII Windsora, czyli od 1936 roku, rozpoczęła się historia głośnych skandali w brytyjskiej Rodzinie Królewskiej. Przeważnie ich tło stanowiły zdrady i romanse, do których z czasem dołączyły rozpustne przyjęcia, a nawet orgie. Mimo że Dwór Królewski część rewelacji starał się zdementować, zawstydzające szczegóły i tak wyszły na jaw.

Jedno jest pewne - im bliżej współczesności, tym afery stawały się bardziej pikantne. Oczywiście, co za tym idzie, opinia publiczna stawała się coraz to bardziej tolerancyjna - do tego stopnia, że ostatnie ekscesy księcia Harry'ego zostały mu łatwo i szybko wybaczone.

To tylko ludzie

Brytyjska Rodzina Królewska, mająca stanowić wzór moralności i cnót dla swoich obywateli, to w końcu zwykli ludzie. Nic więc dziwnego, że targają nimi emocje, czy też dają się ponieść zabawie. Ciężar Korony i presja Dworu na pewno nie sprzyjają prowadzeniu spokojnego życia, czego najlepszym przykładem jest książę Filip. Królewski małżonek wielokrotnie narzekał na etykietę dworską, czyniącą z niego poddanego własnej żony. Musiał zawsze trzymać się dwa kroki za Elżbietą, nie wolno mu także było realizować swoich pasji. Filip ubolewał, że jest traktowany w sposób specjalny - do tego stopnia, że nie może sobie sam otworzyć drzwi. Jego rozrywkowe życie i liczne skoki w bok niektórzy tłumaczą właśnie frustracją, jaką wywołało u niego życie na Dworze Królewskim.

Najgłośniejsze skandale

Przed uszami prasy i oczami wszechobecnych paparazzi nic nie umknie - nawet pyłek kurzu strzepywany z ramienia oficera Petera Townsenda przez księżniczkę Małgorzatę. Dlatego też, mimo wielkich starań, części afer w Rodzinie Królewskiej nie udało się ukryć. Zobaczcie 10 NAJGŁOŚNIEJSZYCH SKANDALI, które wstrząsnęły opinią publiczną. O niektórych nie mieliście pojęcia!

Zobacz galerię