Niezwykłe zdjęcia plemion z całego globu. Te fotografie pokazują nieznany, przemijający świat

JK
Tygrysie Gniazdo to jedna z najświętszych świątyń Bhutanu. Zwiesza się majestatycznie z klifów wysoko nad doliną Paro. Jest widoczna dopiero wtedy, gdy poranna mgła się podniesie, a słońce skąpie dolinę w ciepłym, złotym świetle. - Jimmy NelsonPrzejdź w prawo do kolejnych slajdów, aby zobaczyć niezwykłe fotografie Jimmy'ego Nelsona ukazujące plemiona z całego świata. Niebawem ten nieznany i magiczny świat może przeminąć.Więcej zdjęć znajdziesz na stronie autora.
Tygrysie Gniazdo to jedna z najświętszych świątyń Bhutanu. Zwiesza się majestatycznie z klifów wysoko nad doliną Paro. Jest widoczna dopiero wtedy, gdy poranna mgła się podniesie, a słońce skąpie dolinę w ciepłym, złotym świetle. - Jimmy NelsonPrzejdź w prawo do kolejnych slajdów, aby zobaczyć niezwykłe fotografie Jimmy'ego Nelsona ukazujące plemiona z całego świata. Niebawem ten nieznany i magiczny świat może przeminąć.Więcej zdjęć znajdziesz na stronie autora. Plemię Ngalop, Bhutan, Jimmy Nelson
Jest kilku fotografów, dzięki którym możemy zobaczyć coś, czego nigdy nie bylibyśmy w stanie doświadczyć twarzą w twarz. Jednym z nich jest brytyjski artysta fotografujący plemiona żyjące w izolacji, Jimmy Nelson. Jego niezwykłe zdjęcia ukazują grupy etniczne w tradycyjnych przebraniach w swoim naturalnym otoczeniu. Członkowie plemion pozujący z wyprężonymi piersiami, patrzący wprost na widza, to niezwykły efekt, za który z resztą fotograf odebrał liczne nagrody. Przekonajcie się sami o magii i niezwykłości tych zdjęć w galerii.

Homage to Humanity - Hołd dla ludzkości

W 2018 roku brytyjski fotograf Jimmy Nelson opublikował projekt fotograficzny pod tytułem "Hołd dla ludzkości". Na przestrzeni kilku lat odwiedził w sumie 34 grupy etniczne na pięciu kontynentach. Dzieło obejmuje nie tylko fotografie, ale także czasopisma podróżnicze, mapy, wywiady i zbiór opowieści o rdzennych kulturach.

"Kiedy miałem 17 lat, rozpocząłem podróż i w tej podróży wciąż jestem - do dnia dzisiejszego"

twierdzi Jimmy Nelson.


juxtapose
Plemię Kaluli, Papua-Nowa Gwinea

Lud Kaluli żyje w rozproszonych wioskach w gęstej dżungli na zboczach góry Bosavi w Papui-Nowa Gwinea. Członkowie plemienia żyją z łowienia ryb, polowań i zbieractwa. W ich żyznych ogrodach roi się od chlebowca, bananów i zielonych warzyw. - Jimmy Nelson



Jimmy Nelson

Swoimi pracami fotograf wciela w życie koncepcję ponownego połączenia się z naszymi korzeniami i naszym człowieczeństwem. Jimmy Nelson wierzy, że rdzenni mieszkańcy odgrywają ważną rolę w postrzeganiu nas samych jako istot ludzkich. Równocześnie ma świadomość, że rytuały i zwyczaje, a wraz z nimi całe społeczności plemienne, mogą zniknąć w mgnieniu oka. Stąd jego całkowite poświęcenie projektowi opartemu o dokumentowanie ich istnienia.

Fotograf potrafi spędzić długie miesiące zanurzając się w odległych światach. W tym czasie nie tylko wykonuje zdjęcia, ale przede wszystkim buduje więzi ze rdzennymi mieszkańcami, dzięki czemu naprawdę poznaje ich życie. Niezwykłą rzeczą jest to, że Jimmy wraca do swoich modeli, aby podzielić się z nimi gotowymi zdjęciami.

W niektórych przypadkach nie jestem pierwszą osobą, która ich sfotografowała. Ale w większości przypadków to ja pierwszy wracam i pokazuję im zdjęcia.

Więcej na temat działalności artysty można dowiedzieć się na jego stronie internetowej.


juxtapose
Przedstawiciel plemienia Ngalop, Bhutan

Uwielbiam podróżować po Himalajach, ponieważ w ten sposób konfrontuję się z pragnieniem ucieczki, ale także z pasją do nieustannego podążania. Uświadamiam sobie wtedy, że cała prawdziwa wiedza, którą zdobywa się przez całe życie, pochodzi z bezpośredniego doświadczenia. - Jimmy Nelson



Jimmy Nelson

Zobacz w galerii niezwykłe zdjęcia, które przeniosą Cię do zupełnie nieznanego, magicznego świata.


JIMMY NELSON
Brytyjski fotograf i fotoreporter. Specjalizuje się w dokumentowaniu życia plemion i ludów tubylczych. W 2016 powołał fundację swojego imienia, która ma na celu wspieranie i rozwój projektów promujących dziedzictwo kultur tubylczych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Turystyka

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet