Ostatni dzwonek na 500+? Sprawdź terminy składania wniosków. Jak zachować ciągłość wypłat?

Adrian Hadasz
Terminy składania wniosku o 500 plus. Ostatni dzwonek na to, by zachować ciągłość świadczeń.
Terminy składania wniosku o 500 plus. Ostatni dzwonek na to, by zachować ciągłość świadczeń. Grzegorz Olkowski / Polska Press
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina o terminach obowiązujących przy ubieganiu się o świadczenia z Programu „Rodzina 500+". Kiedy należy złożyć wniosek, by zachować ciągłość wypłat?

Zachowanie ciągłości wypłat świadczenia z Programu „Rodzina 500+" będzie możliwe w przypadku złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia. Wypłata świadczenia za październik nastąpi wtedy do 31 października.

ZŁÓŻ WNIOSEK 500 PLUS: JAK NIE STRACIĆ 500 ZŁ NA DZIECKO

PROGRAM 500 PLUS: NOWE WNIOSKI OD 1 SIERPNIA

Jeżeli zależy nam więc na ciągłości wypłat z 500+, jest to tak naprawdę ostatni dzwonek. Złożenie wniosku we wrześniu nie spowoduje, że jakakolwiek wypłata przepadnie, jednak będzie ona łączona. Jej przekazanie (za październik i listopad) nastąpi nie później niż do 30 listopada.

Do kiedy złożyć wniosek 500+, by nie przepadła nam żadna wypłata?

Analogicznie: w przypadku złożenia wniosku w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia za październik, listopad i grudzień nastąpi do 31 grudnia.

Uwaga jednak - złożenie wniosku o 500+ w listopadzie będzie już niestety oznaczało, że wypłata świadczenia za październik nam przepadnie. Świadczenia z 500+ za listopad i grudzień zostaną wtedy wypłacone do 31 stycznia 2018 roku.

I dalej, w przypadku złożenia wniosku o 500+ jeszcze później, w okresie od 1 grudnia 2017 do 31 stycznia 2018, wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku następuje do ostatniego dnia lutego.

Choć do programu 500+ można dołączyć w dowolnym momencie, lepiej zrobić to szybciej niż później.

A co w przypadku błędnie wypełnionego wniosku o 500+?
Jeśli wniosek złożymy do 31 sierpnia, ale będą w nim błędy, to gmina wezwie nas do jego poprawienia. Będziemy mieli na to do 14 dni.

Jeśli wniosek o 500+ będzie niekompletny, bo będzie brakować w nim np. dodatkowych dokumentów, gmina wezwie do jego uzupełnienia w terminie od 14 do 30 dni. Będziemy wezwani do poprawienia/uzupełnienia braków w formie pisemnej lub - jeżeli wniosek został złożony za pośrednictwem portalu „Emp@tia” lub przez EPUAP - elektronicznie.

Gdzie można złożyć wniosek o 500+?

Wniosek o świadczenie 500+ możemy złożyć w prosty sposób online poprzez cztery kanały: stronę Obywatel.gov.pl, bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz Platformę Usług Elektronicznych ZUS - PUE ZUS. Wypełniony wniosek można też złożyć osobiście w urzędzie lub listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej (decyduje data nadania na poczcie).

Ze względu na duże zainteresowanie składaniem wniosków Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do korzystania ze ścieżki online.

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

CZYTAJ KONIECZNIE:
JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK 500 PLUS NA DZIECKO W 2017 ROKU
[b]ZOBACZ KONIECZNIE
TAK ZMIENIAJĄ SIĘ ZASADY PRZYZNAWANIA ŚWIADCZENIA 500 PLUS

Jakie imię dla psa po śląsku? Oto propozycje Czytelników DZ

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

25 lat po pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej. Zobacz niezwykły dokument multimedialny poświęcony tragedii z 1992 roku. Kliknij w przycisk PLAY. Zachęcamy, aby oglądać na monitorze komputera.

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet