Peeling do skóry głowy to świetny kosmetyk dla osób, które mają łupież. Wyjaśniamy, jaki produkt wybrać i czego unikać

Redakcja Strona Kobiet
Peelingi do złuszczania skóry głowy cieszą się mniejszą popularnością niż peelingi do skóry twarzy czy ciała.
Peelingi do złuszczania skóry głowy cieszą się mniejszą popularnością niż peelingi do skóry twarzy czy ciała. 123 RF
Peeling skóry głowy to temat szeroko dyskutowany na TikToku i w innych mediach społecznościowych. Internautki zachwalają domowe peelingi do skóry głowy z fusami kawy czy sodą. Jak wskazują, zabiegi pielęgnacyjne z domowym peelingiem do skóry głowy odżywiają włosy i dodają im blasku. Sprawdziliśmy, co sądzi o tym trycholożka.

Spis treści

Peeling do skóry głowy – kiedy warto go stosować?

Peeling do skóry głowy stosuje się, aby złuszczyć zrogowaciały naskórek. Peeling ciała jest popularny w wielu krajach, a niekiedy stanowi wręcz część kultury narodowej. Przykładowo, Marokanki uwielbiają hammam – część tego rytuału zawiera zabiegi złuszczające skórę. Również peeling skóry głowy ma wiele zalet. Należą do nich:

Kosmetykom do złuszczania naskórka skóry głowy przypisuje się też stymulację porostu włosów i działanie łagodzące. Oferta peelingów do skóry głowy jest bogata. Możemy także zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki trychologiczne. Na rynku dostępne są zarówno produkty wegańskie, jak i testowane na zwierzętach. Poszczególne kosmetyki różnią się nieco pod względem składu. Na rynku dostępne są peelingi:

  • z mikrodrobinkami,
  • drobnoziarniste,
  • typu gommage. 

Natomiast wśród peelingów chemicznych klienci drogerii mają do wyboru:

  • enzymatyczne,
  • kwasowe,
  • retinolowe.

Olga Poniatowska, trycholożka znana na TikToku jako @towietrycholog, odradza jednak używanie domowych peelingów do skóry głowy, a zwłaszcza tych z:

  • fusów kawy,
  • sody,
  • cukru,
  • soli.

Jakie działanie mają różne peelingi do skóry głowy?

Peelingi do skóry głowy z dużymi drobinkami przede wszystkim pełnią funkcję złuszczającą. Niestety zastosowanie takiego kosmetyku może doprowadzić do podrażnienia skóry, ponieważ jego aplikacja wymaga lekkiego tarcia i nacisku na głowę. Inne, łagodniejsze działanie, mają peelingi enzymatyczne, zawierające lipazy, amylazy czy proteazy. 

Po nałożeniu takiego produktu na głowę nie trzeba wykonywać dodatkowych, mechanicznych ruchów. Substancje chemiczne zawarte w kosmetyku pomagają w pozbyciu się martwego naskórka, resztek kosmetyków do stylizacji włosów oraz sebum. Ich gromadzenie się u nasady włosów często przyczynia się do powstania łupieżu.

Jak często można stosować peeling do skóry głowy?

Peeling do skóry głowy zawsze należy aplikować zgodnie z zaleceniami producenta lub trychologa, czyli specjalisty w dziedzinie chorób i zaburzeń skóry głowy oraz włosów. Dokładny sposób nałożenia peelingu opisany jest na opakowaniu. Aby produkt działał prawidłowo, należy stosować się do załączonej instrukcji.

Olga Poniatowska wyjaśnia w jednym ze swoich filmów na TikToku, że przeważnie takich produktów wystarczy używać raz w miesiącu, ewentualnie co dwa tygodnie. Jednak osobom, które mają problemy skórne, ekspertka zaleca nakładanie peelingów do skóry głowy nawet co 10 dni. Z kolei raz na tydzień taki kosmetyk mogą aplikować osoby mające:

  • łupież,
  • łuszczycę,
  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • zapalenie mieszka włosowego.

Kiedy nie stosować peelingu do skóry głowy?

Właścicielom skóry wrażliwej lub naczyniowej nie zaleca się stosowania peelingów z drobinkami. Mogą oni natomiast wypróbować peelingi retinolowe. Z kolei kobiety w ciąży powinny uważać z peelingami kwasowymi, które mają mocniejsze działanie niż enzymatyczne. Niektóre z nich nie są wskazane dla przyszłych mam. Peelingu do skóry głowy nie wolno również nakładać na skórę głowy ze stanem zapalnym lub raną.

Dodaj firmę
Logo firmy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Warszawa, pl. Powstańców Warszawy 1
Autopromocja

Zadbaj o swoje włosy

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet