Przygotuj skórę na makijaż
Skoro od czegoś trzeba zacząć, to najlepiej od pożegnania się z tym, co nam przeszkadza - czyli od pozbycia się martwego naskórka. W tym celu najlepszym pomysłem będzie enzymatyczny peeling do twarzy, który usuwa wierzchnią warstwę skóry. Jednak by uniknąć zaczerwienionej i podrażnionej cery, nie wykonuj peelingu tuż przed ważnym wyjściem - możesz spokojnie wykonać go na wieczór i dać skórze odpocząć przez noc.
Wypróbuj te kosmetyki
Bezpośrednio przed wykonaniem makijażu nie zapominaj jednak o delikatnym oczyszczeniu skóry. Na powierzchni skóry mogą znajdować się niewidoczne gołym okiem resztki kosmetyków z poprzedniego dnia, zanieczyszczenia, kurz czy pot. Usuń je za pomocą pianki do mycia twarzy lub żelu micelarnego, aby uniknąć zatkania porów warstwą makijażu.
Po oczyszczeniu przychodzi pora na tonizację, która odświeża skórę i poprawia jej kondycję. Nawilżający tonik pomaga łagodzić podrażnienia, ściąga rozszerzone pory a równocześnie ma korzystny wpływ na działanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach do nawilżania. Pamiętaj, aby w przeciwieństwie do płynu micelarnego, nie spłukiwać toniku z twarzy, tylko poczekać do jego wchłonięcia. Dopiero później możesz przejść do kolejnych kroków pielęgnacji: nawilżania.
Nadaj swojej twarzy nieco koloru
Nałożenie na oczyszczoną skórę kremu lub serum to etap niezbędny dla każdej cery, nawet tej przetłuszczającej się. Bez odpowiedniego nawilżenia makijaż będzie wyglądał nieestetycznie i mogą pojawiać się grudki. Kolorowe i matujące kosmetyki często wysuszają skórę, a dobrze dobrany krem może dodać nam naturalnego blasku. Używaj delikatniejszego kremu do aplikowania pod oczy i odżywczego do reszty twarzy. Pamiętaj, żeby nie używać zbyt grubych warstw i dobierać kosmetyki do potrzeb skóry!
Pielęgnacja skóry po codziennym i wieczornym makijażu
Odpowiedni demakijaż to niezbędnik w świadomej pielęgnacji skóry. Zmęczona warstwami kosmetyków i zanieczyszczeń cera może się łatwo zniszczyć, dlatego nie pomijaj tego kroku, niezależnie od poziomu zmęczenia. Twoja skóra Ci za to podziękuje!
Makijaż usuń delikatnie płynem micelarnym lub olejkiem. W ten sposób jednocześnie oczyścisz, pielęgnujesz i odżywiasz skórę twarzy zmywając z niej kurz i brud. Etap usuwania makijażu nie kończy jednak oczyszczania, ponieważ dopiero z użyciem pianki czy żelu do twarzy możesz prawidłowo pozbyć się wszystkich zabrudzeń na jej powierzchni. To bardzo ważny element procesu, więc nie warto z niego rezygnować.
Zadbaj lepiej o swoją skórę
Kolejne wieczorne kroki będą analogiczne jak o poranku, czyli tonizacja, peeling i nawilżanie. Na oczyszczonej tonikiem skórze, możesz wykonać delikatny peeling, łącząc ten proces z masażem, a następnie nałożyć odżywczą maseczkę, zgodnie z preferencjami Twojej cery. Na sam koniec zostaje zawodnik do zadań specjalnych: regenerujący krem na noc. To jego składniki aktywne będą wchłaniać się w skórę i nawilżać ją podczas Twojego odpoczynku i dzięki niemu obudzisz się rano w lepszej formie. Krem do twarzy dobieraj zawsze do potrzeb Twojej skóry - jednak niezależnie od rodzaju cery powinien zawierać ceramidy, kwas hialuronowy oraz składniki NMF, czyli nawilżającego czynnika, który naturalnie występuje w skórze (na przykład mocznik, sól sodowa kwasu piroglutaminowego lub kompleks nawilżających cukrów). Jeśli potrzebujesz kosmetyków bogatych w kwasy (m.in. glikolowy, salicylowy, polimlekowy) czy retinoidy, warto nakładać na twarz właśnie na noc. Dzięki temu unikniesz przebarwień, jakie mogą pojawiać się na skórze w wyniku reakcji tych składników z promieniami UV.
Zdrowa skóra w promieniach słońca!
Niezależnie od tego, jakie kosmetyki najlepiej pasują do Twoich potrzeb, pamiętaj, że kilkustopniowa pielęgnacja twarzy przed i po makijażu powinna wejść na stałe do codziennych rytuałów. Za jej sprawą będziesz zachwycać zdrową i piękną cerą!
SZukasz kosmetyków w dobrych cenach? Sprawdź kody rabatowe NOTINO oraz promocje i przeceny w innych drogeriach online:
Polecane kody rabatowe:
Jakie kosmetyki warto zabrać ze sobą w podróż? Skompletuj kosmetyczkę rozsądnie
Kosmetyczka jest jednym z ważnych elementów pakowanych na wyjazd. Nasuwa się jednak pytanie, gdzie postawić granicę przy pakowaniu tych drobnostek bez rezygnowania z potrzebnych produktów?