PIELĘGNACJA TWARZY PRZY CZĘSTYM NOSZENIU MASKI OCHRONNEJ
Towarzyszą nam od ponad roku. Są z nami wszędzie - w sklepie, gabinecie lekarskim czy na spacerze. Dostępnych jest wiele rodzajów i wersji kolorystycznych. Mowa oczywiście o maskach ochronnych, które za zadanie mają chronić nas i bliskich przed koronawirusem. Niestety nosząc je przez kilka godzin dziennie musimy liczyć się z tym, że nasza skóra będzie wołać o pomoc, dlatego pamiętajcie - zwiększona higiena i delikatna pielęgnacja - tego potrzebuje nasza skóra twarzy. Jak sprostać temu zadaniu?
WPŁYW MASKI OCHRONNEJ NA SKÓRĘ TWARZY
Wydawać by się mogło, że maska wykonana z porządnego tworzywa nie powinna odbić się na kondycji skóry twarzy. Nic bardziej mylnego! A wszystko to dlatego, że skóra twarzy - w przeciwieństwie do reszty ciała - nie jest przyzwyczajona do "odzienia" i dodatkowych bodźców, w efekcie czego mogą powstać niepożadane reakcje - wypryski, zajady, wysypka, oparzenia i wiele innych.
Pamiętajmy, że nadmierne tarcie może wysuszyć skórę i wywołać podrażnienia. Może doprowadzić również do nadmiernego wydzielania się sebum i potum. W kontekście noszenia maseczek ochronnych należy mieć na uwadze także większą wilgotność, która niestety sprzyja rozwojowi bakterii.
Co należy zrobić, aby przy długotrwałym noszeniu maski zachować piękną i zdrową skórę? Sprawdź! >>
MASKA MASCE NIERÓWNA
Niemalże każda maska może w jakiś sposób negatywnie wpływać na naszą cerę. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Pamiętajmy, że im wyższej jakości tworzywo, tym mniej obciążamy naszą skórę i mniej narażamy ją na potencjalne dolegliwości. Najlepiej sprawdzi się bawełna i inne naturalne materiały, dzięki którym nasza skóra będzie mogła nieco odetchnąć.
Oprócz doboru materiału istotny jest czas noszenia masek ochronnych - po jednym wyjściu powinniśmy wielorazową maskę wyprać po to, aby potencjalne bakterie nie przedostały się na naszą skórę.
CZĘSTE MYCIE TWARZY TO PODSTAWA
Niezwykle istotnym aspektem przy noszeniu maski ochronnej jest mycie twarzy. Warto - oprócz porannej i wieczornej rutyny - wdrożyć do naszej codzienności częstsze oczyszczanie skóry po maseczce. Zdaje się być to niezbędne, gdy zasłaniamy nos i usta przez dłuższy czas. Rozwiązanie to nie tylko oczyści Twoją skórę z bakterii, ale także przyniesie odrobinę ulgi i orzeźwienia.