Większość rodziców wie, jak wiele zabawek posiadają dzieci. Często podczas zabawy dom zamienia się w przedszkole, a dorośli zmuszani są do skakania pomiędzy torem wyścigowym, sklepem warzywnym a psim szpitalem. Choć pozwalamy dzieciom bałaganić pod warunkiem, że potem wszystko ładnie posprzątają, to czy tak się faktycznie dzieje? Radzimy więc, gdzie i jak przechowywać ogrom dziecięcych bibelotów.
Kosze na zabawki
Do wyboru mamy szereg materiałów, z których wykonane są kosze na zabawki. Wszystko zależy od stylu, w jakim urządzony jest pokój dziecka. Do wyboru mamy zatem: wiklinowe, plastikowe, metalowe z obiciem z tkaniny lub materiałowe. Mogą być one z pokrywką lub bez. Są o tyle wygodne, że cały bałagan zostaje schowany, a wrzucanie zabawek z odległości może stanowić kolejną zabawę.
Zabawki w pojemnikach
Wysuwane pojemniki spod łóżka są dobrym schowkiem nie tylko na pościel, ale także pluszaki. Ciekawym rozwiązaniem są także pojemniki na kółkach. Po zamknięciu mogą one pełnić rolę samochodzików, na których nasza pociecha może jeździć odpychając się nogami.
Pufy pełne zabawek
Kiedy w pokoju dziecka nie ma wystarczającej ilości miejsca do przechowywania zabawek, możemy pochować je w pufy ze schowkami, które okazjonalnie przydadzą się też w salonie, na przykład do siedzenia przed telewizorem.
Zasłonki ukryją schowek na zabawki
Jeśli w pokoju mamy zasłony, możemy użyć miejsca za nimi do przechowywania zabawek. Sprawdzi się tu zwykła półka lub pojemnik ścienny na buty, który zamknięty, nie ujawni swojej zawartości.
Torby próżniowe
Stare, nieużywane już maskotki może zamknąć w torbie próżniowej. Po odessaniu powietrza zajmie ona naprawdę niewiele miejsca i da się ją łatwo wsunąć, np. pod łóżko lub schować w szafie. Co jakiś czas warto ukrywać część pluszaków. Po kilku tygodniach lub miesiącach zabawki te znowu ucieszą dziecko.
Jak trzymać zimowe kurtki i pościel w małym mieszkaniu? Magia worków próżniowych
Zimowe kurtki, płaszcze, kołdry i koce zajmują w mieszkaniu mnóstwo miejsca. Gdy wiosną przestajemy z nich korzystać, warto zastanowić się, gdzie i jak najlepiej je przechować do następnego sezonu. Ni...
Płachta na klocki i drobne zabawki
Jeśli dziecko lubi bawić się klockami, małymi samochodzikami lub innymi drobiazgami, pomocna może być płachta. Rozłożona na podłodze wyznacza przestrzeń do zabawy, a gdy maluch już się znudzi, zabawki zgarniamy na środek płachty, łapiemy ją i podnosimy kształtując z niej worek. W tej formie możemy ukryć ją w szafie lub podwiesić pod sufitem.
Drzewo skarbów
Oryginalnym pomysłem jest namalowanie drzewa (może być ciuchcia, etc.) na ścianie i doczepienie do jego liści materiałowych kieszeni, w które dziecko samodzielnie może pochować swoje drobiazgi.
Wielofunkcyjne meble
Pokój dziecka jest jednocześnie sypialnią, miejscem do nauki oraz bawialnią. Idealnie sprawdzą się meble wielofunkcyjne. Wśród nich znajdziemy półkotapczany, które wracają do łask. Łóżko z szufladami lub umieszczone na antresoli z pojemną szafą, półkami i szufladami do przechowywania różnych rzeczy oraz biurka, które mogą pełnić funkcję nocnej szafeczki.
Wybierając produkty do przechowywania zabawek, zwróćmy uwagę w pierwszej kolejności na sposób ich wykonania. Powierzchnia powinna być zabezpieczona, żeby nie było ryzyka podrapania się lub skaleczenia przez dziecko. Wszelkie półki i stojaki powinny być przymocowane do ściany, żeby nie było groźby, że przewrócą się na malucha.