Puder do włosów – kosmetyk zwiększający objętość fryzury w kilka sekund! Jak używać proszku do układania włosów?

Elżbieta Kozłowska
Puder do włosów sprawdza się zarówno przy krótkich fryzurach, jak i również przy długich i półdługich kosmykach. Po talk do włosów może sięgać każdy, kto chce uzyskać większą objętość i natychmiastową świeżość swojej czupryny bez narażania się na obciążenie pasm.
Puder do włosów sprawdza się zarówno przy krótkich fryzurach, jak i również przy długich i półdługich kosmykach. Po talk do włosów może sięgać każdy, kto chce uzyskać większą objętość i natychmiastową świeżość swojej czupryny bez narażania się na obciążenie pasm. 123 RF
Puder do włosów to produkt do ich stylizacji. W bardzo szybki sposób sprawia, że fryzura staje się bujna, a cienkie włosy bardziej puszyste. W sklepach można spotkać puder do włosów w sprayu i w formie proszku do układania włosów. Podpowiadamy jak go używać i w jakim celu?

Puder do włosów to kosmetyk, który od kilku lat bije rekordy popularności. Chętnie wybierają go osoby pragnące dodać swojej fryzurze objętości za sprawą kosmyków uniesionych już u nasady. Proszek do układania włosów ułatwia stworzenie efektownego uczesania, które utrzyma się przez cały dzień. Nadaje się dla wszystkich. Stosowany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Działa szybko i pozwala osiągnąć naturalny efekt. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Puder do włosów - co to jest?

Puder do włosów to kosmetyk o konsystencji proszku dostępny w poręcznym opakowaniu, które kształtem i wielkością przypomina dezodorant w sztyfcie. W profesjonalnych sklepach, ale i nie tylko można także dostać puder do włosów w sprayu i piance. Jest łatwy w aplikacji i działa natychmiastowo. Jego formuła składa się z mikrocząsteczek, które oblepiają kosmyki, ale nie sklejają ich. Dzięki temu włosy stają pogrubione, elastyczne i sprężyste. Efekt widoczny jest zwłaszcza przy włosach cienkich i delikatnych, które zyskują puszystość bez obciążenia. Dodatkowo puder do włosów pochłania nadmiar sebum, odświeżając fryzurę. Mimo że proszek do układania włosów jest biały, odpowiednio zaaplikowany jest niewidoczny.

Kto może używać pudru do włosów? Produkt sprawdza się zarówno przy krótkich fryzurach, jak i również przy długich i półdługich kosmykach. Po talk do włosów może sięgać każdy, kto chce uzyskać większą objętość i natychmiastową świeżość swojej czupryny bez narażania się na obciążenie pasm. Proszek do układania włosów szczególnie polecany jest kobietom i mężczyznom o cienkich lub przerzedzonych kosmykach. Sprawdza się jako pierwszy krok przy uczesaniach wieczorowych, ponieważ uelastycznia i przedłuża trwałość upięć lub fal. Ten kosmetyk doceniają także posiadacze przetłuszczających się włosów.

Ten szczególny talk do włosów jest obecny w ofercie większości marek z asortymentem przeznaczonym do stylizacji fryzur. Można kupić go zarówno w drogeriach, jak i również w specjalistycznych sklepach. Najtańsze wersje to koszt od kilkunastu do 30 złotych, profesjonalne warianty wymagają inwestycji około 50 złotych, zaś cena produktów renomowanych firm może sięgać nawet 100 złotych.

Dowiedz się więcej:

Rodzaje pudrów do stylizacji włosów

Puder do włosów zawsze dodaje objętości i odświeża fryzurę, jednak firmy kosmetyczne niekiedy wzbogacają formuły o dodatkowe właściwości. W efekcie na drogeryjnych półkach można znaleźć różne wersje tego proszku do układania włosów.

Do wyboru masz:

  • puder do włosów matujący, który nie tylko nadaje objętość i zapewnia długotrwałe utrwalenie, ale również sprawia, że pasma zyskują matową miękkość i stają się przyjemnie naturalne w dotyku. Dodatkowo kosmetyk pochłania nadmiar sebum i odświeża fryzurę, dlatego sprawdzi się w awaryjnych sytuacjach, gdy brak czasu lub możliwości umycia włosów;
  • puder do włosów stylizujący - idealny przy włosach cienkich i delikatnych. Pozwala uzyskać maksymalną objętość i wyraźne uniesienie kosmyków tuż u nasady;
  • puder do włosów pielęgnujący - wzbogacony o substancje odżywcze, na przykład proteiny, a także filtry UV chroniące włosy przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego;
  • puder do włosów mineralny - zawierający naturalne składniki pielęgnacyjne;
  • puder do włosów teksturyzujący - sprawia, że włosy stają się grubsze, gęstsze i bardziej masywne.

Puder do włosów w sprayu

Szczególnym wariantem jest puder do włosów w sprayu, jest to połączenie talku i lakieru. Pozwala on silnie utrwalić uczesanie i nadać mu wyjątkową objętość. Taka forma umożliwia także bardzo precyzyjną aplikację: wystarczy nałożyć kosmetyk u nasady włosów z odległości 10-15 centymetrów, a następnie układać je zgodnie z upodobaniami. Warto zwrócić uwagę także na - chętnie wykorzystywany przez barberów - puder do stylizacji włosów dla mężczyzn.

Jak używać pudru do włosów?

Talk do włosów zawsze powinien być stosowany na suche pasma - niezależnie od tego, czy aplikuje się go bezpośrednio po umyciu czy wtedy, gdy czupryna nie jest już pierwszej świeżości. Samo nakładanie nie stanowi trudności: wystarczy nasypać odrobinę proszku tuż przy nasadzie, a następnie równomiernie rozprowadzić go na kosmykach, wgniatając palcami i przeczesując włosy grzebieniem. Każdy ruch powinien unosić pasma i nadawać im objętość. Na koniec wystarczy zmierzwić włosy ręką, by nadać całości naturalny efekt. Zabieg stylizacyjny przeprowadzony w ten sposób zastąpi wymagające modelowanie na szczotce i szkodliwe dla kosmyków tapirowanie.

Jak używać pudru do włosów? Można nakładać go na dwa sposoby: albo bezpośrednio na głowę, albo na dłoń. W obu przypadkach trzeba uważać, aby nie przesadzić z ilością. W przeciwnym razie efekt będzie odwrotny od zamierzonego, a obciążone kosmyki staną się oklapnięte, sztywne, matowe i trudne do ułożenia. Jeśli do tego dojdzie, jedynym sposobem na usunięcie nadmiaru produktu, będzie dokładne umycie włosów. Takie kosmetyki zazwyczaj są bardzo wydajne, dlatego najlepiej zaczynać od śladowych ilości. Proszek do układania włosów można także nałożyć na całej długości - wówczas fryzura zyska objętość w każdej partii.

Dowiedz się więcej:

Czy puder niszczy włosy?

Proszek do układania włosów stosowany zgodnie z zaleceniami producenta jest kosmetykiem w pełni bezpiecznym zarówno dla kosmyków, jak i dla skóry głowy. Kłopoty pojawiają się, gdy produkt używany jest codziennie i w nadmiernej ilości. Wówczas może przyczyniać się do przesuszania skalpu i matowienia pasm. W pudrach często wykorzystywane są również składniki, które wymagają ostrożności. Mowa, chociażby o talku czy alkoholach.

Puder do włosów może mieć w składzie alkohol etylowy, który działa wysuszająco, podrażniając skórę głowy. Na etykiecie figuruje on pod nazwami: Alcohol denat, Alcohol, Ethanol oraz Ethyl Alcohol. Warto zwrócić uwagę także na obecność substancji określanej jako Isopropyl Alcohol. To silny konserwant powszechnie wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym ze względu na działanie antyseptyczne i ograniczanie rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów. Substancja ta oczyszcza i odtłuszcza. Ma jednak także minusy: podobnie jak etanol szybko odparowuje i wysusza skórę głowy. Może także wywoływać reakcje alergiczne.

Reasumując, puder do włosów stosowany sporadycznie i w odpowiednich dawkach nie zniszczy włosów. Warto jednak, ze względu na obecność talku i alkoholi, korzystać z niego rozsądnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Znam skuteczniejszy sposób na zwiększenie objętości włosów, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość- szampon organiczny haircure. Trochę kosztuje, natomiast stosowany około miesiąca widocznie zagęszcza fryzurę, a włosy nie wypadają po zaprzestaniu stosowania.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet