Pomocne przy niestrawności
Herbatka z odpowiednimi przyprawami wspomoże proces trawienia świątecznych smakołyków. Sprawdź, co można dodać do zimowej herbatki.
Przepis na herbatę zimową klasyczną
Zimowa herbatka w klasycznej wersji musi koniecznie być aromatyczna i słodka. Sięgamy po nią zazwyczaj na początku jesieni i towarzyszy nam do późnej zimy. Rozgrzewa i poprawia nastrój.
Składniki na 2 porcje: pół litra wody, 2 płaskie łyżeczki czarnej herbaty, 20 g korzenia imbiru, 6 goździków, 1 laska cynamonu cejlońskiego, pół pomarańczy w plasterkach, 2 łyżki miodu.
Przygotowanie:
- imbir umyć, pokroić w plasterki włożyć do czajniczka,
- dodać goździki i cynamon i zalać wrzątkiem,
- po 5 minutach dosypać herbatę,
- poczekać, aż napar przestygnie,
- dodać owoce i miód.
Przepis na herbatkę zimową z dzikiej róży
Dzika róża to krzew, którego owoce cenione są dzięki bardzo wysokiej zawartość witaminy C. Dlatego jego spożycie zalecane jest, kiedy chcemy wzmocnić naszą odporność. Jesienią i zimą najprościej jest sięgnąć po herbatkę na bazie suszonych owoców dzikiej róży.
Przed jej zakupem należy sprawdzić skład na opakowaniu, ponieważ wiele firm zamiast owoców stosuje inne „wypełniacze”. Herbatkę wystarczy zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem przez ok. 7 minut.
Przepis na herbatę zimową z mlekiem
Zarówno mleko, jak i herbata to napoje o uwodnionych właściwościach zdrowotnych. Picie ich w duecie, może przynieść podwójną korzyść, w szczególności, jeśli napój doprawimy odrobiną kurkumy.
Składniki na 2 porcje: pół litra wody, pół litra dowolnego mleka lub napoju roślinnego, 2 płaskie łyżeczki herbaty, kurkuma.
Przygotowanie:
- herbatę zaparzyć we wrzątku,
- odsączyć z fusów i zalać gorącym mlekiem,
- doprawić szczyptą kurkumy.