O odstających uszach można mówić wtedy, kiedy odstęp między uchem a czaszką wynosi 2 cm i więcej. Im ta odległość jest większa, tym problem staje się bardziej widoczny. Wszystko również zależy od wielkości, kształtu głowy i budowy czaszki. U osób z małą głową problem może wydawać się bardziej widoczny.
Dowiedz się więcej:
Przyczyny odstających uszu
Odstające uszu najczęściej mają swoją przyczynę w genetyce. Wiele osób dziedziczy je po swoich rodzicach. Jeśli któreś z nich miało taką cechę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko też będzie zmagało się z takim problemem. Kolejną przyczyną odstających uszu jest wada wrodzona polegająca na nieprawidłowym rozwinięciu się chrząstki, wówczas małżowina nie ma odpowiednich wygięć, przez co uszy odstają.
Problem odstających uszu można stwierdzić dopiero po 7 roku życia, kiedy to małżowina uszna osiąga około 80-90 procent swojej docelowej wielkości. Ucho rośnie do około 12 roku życia.
Problem odstających uszu
Problem odstających uszu najczęściej tkwi w głowie i cierpi na niego około 5 procent społeczeństwa. U niektórych osób dorosłych i dzieci ma to ogromny wpływ na samopoczucie, psychikę i akceptację własnego wyglądu. Zamiast ukrywać ten mankament swojej urody, warto nauczyć się z nim żyć. Jeśli jednak nie możecie sobie z tym poradzić, warto spróbować go ukryć lub w ostateczności zdecydować się na zabieg korekcji uszu.
Korekcja uszu, na czym polega?
Otoplastyka, czyli korekcję uszu wykonuje się u dzieci już od 7 roku życia. Jednak najlepszym czasem jest to okres po 12 urodzinach. Zabieg u dzieci wykonywany jest w całkowitej narkozie, u dorosłych i młodzieży za pomocą miejscowego znieczulenia. Wcześniej oczywiście wymagana jest konsultacja u specjalisty, który przeprowadzi wywiad i badanie fizykalne oraz wizyta u psychologa. Sam zabieg polega na wykonaniu kilku nacięć skóry w celu odsłonięcia małżowiny usznej, a następnie odpowiedniemu jej wymodelowaniu. Trwa około 1-1,5 godziny i w przypadku braku komplikacji pacjent wychodzi do domu tego samego dnia. Najlepszym okresem na otoplastykę to wiosna lub jesień, ponieważ latem gdy temperatura powietrza jest wysoka częściej się pocimy przez co trudniej zachować odpowiednią higienę. Natomiast zimą łatwo o odmrożenia, a po zabiegu małżowina uszna pozbawiona jest czucia.
Kobieta
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Cichopek i Kurzajewski chcą żyć jak milionerzy. Zamieszkają w PAŁACU wartym fortunę
- Lekarze zakazali odwiedzania Kozidrak nawet najbliższej rodzinie. Znamy nowe fakty
- Bosacka mówi o swoim nowym ukochanym! Przekazała też radosną nowinę
- Wszyscy zobaczyli rozmiar spodni Maryli! Krawcowa poszerza jej ubrania?