Sposoby na odstające uszy. Operacja plastyczna to nie jedyna metoda. Jak ukryć ten defekt?

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Masz problemem z odstającymi uszami i zastanawiasz się, co zrobić, żeby nie były one tak widoczne. Operacja plastyczna to ostateczność! Jest kilka sposobów, aby ukryć swój kompleks!
Masz problemem z odstającymi uszami i zastanawiasz się, co zrobić, żeby nie były one tak widoczne. Operacja plastyczna to ostateczność! Jest kilka sposobów, aby ukryć swój kompleks! nikhiluttam11211 pixabay.com
Odstające uszy mogą być przyczyną wielu kompleksów zwłaszcza u kobiet i dzieci, ale zdarzają się i mężczyźni, którzy z tego powodu cierpią. Operacja plastyczna to nie jedyna metoda, aby pozbyć się wstydu związanego z tym defektem. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można ukryć odstające uszy.

O odstających uszach można mówić wtedy, kiedy odstęp między uchem a czaszką wynosi 2 cm i więcej. Im ta odległość jest większa, tym problem staje się bardziej widoczny. Wszystko również zależy od wielkości, kształtu głowy i budowy czaszki. U osób z małą głową problem może wydawać się bardziej widoczny.

Dowiedz się więcej:

Przyczyny odstających uszu

Odstające uszu najczęściej mają swoją przyczynę w genetyce. Wiele osób dziedziczy je po swoich rodzicach. Jeśli któreś z nich miało taką cechę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko też będzie zmagało się z takim problemem. Kolejną przyczyną odstających uszu jest wada wrodzona polegająca na nieprawidłowym rozwinięciu się chrząstki, wówczas małżowina nie ma odpowiednich wygięć, przez co uszy odstają.

Problem odstających uszu można stwierdzić dopiero po 7 roku życia, kiedy to małżowina uszna osiąga około 80-90 procent swojej docelowej wielkości. Ucho rośnie do około 12 roku życia.

Problem odstających uszu

Problem odstających uszu najczęściej tkwi w głowie i cierpi na niego około 5 procent społeczeństwa. U niektórych osób dorosłych i dzieci ma to ogromny wpływ na samopoczucie, psychikę i akceptację własnego wyglądu. Zamiast ukrywać ten mankament swojej urody, warto nauczyć się z nim żyć. Jeśli jednak nie możecie sobie z tym poradzić, warto spróbować go ukryć lub w ostateczności zdecydować się na zabieg korekcji uszu.

Korekcja uszu, na czym polega?

Otoplastyka, czyli korekcję uszu wykonuje się u dzieci już od 7 roku życia. Jednak najlepszym czasem jest to okres po 12 urodzinach. Zabieg u dzieci wykonywany jest w całkowitej narkozie, u dorosłych i młodzieży za pomocą miejscowego znieczulenia. Wcześniej oczywiście wymagana jest konsultacja u specjalisty, który przeprowadzi wywiad i badanie fizykalne oraz wizyta u psychologa. Sam zabieg polega na wykonaniu kilku nacięć skóry w celu odsłonięcia małżowiny usznej, a następnie odpowiedniemu jej wymodelowaniu. Trwa około 1-1,5 godziny i w przypadku braku komplikacji pacjent wychodzi do domu tego samego dnia. Najlepszym okresem na otoplastykę to wiosna lub jesień, ponieważ latem gdy temperatura powietrza jest wysoka częściej się pocimy przez co trudniej zachować odpowiednią higienę. Natomiast zimą łatwo o odmrożenia, a po zabiegu małżowina uszna pozbawiona jest czucia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet