Współcześni mężczyźni, mimo osiągnięcia pełnej dojrzałości fizycznej, często mentalnie nadal pozostają zanurzeni w dzieciństwie i młodzieńczym stylu życia. Określa się ich mianem "wieczny chłopiec", "duże dziecko" czy "Piotruś Pan". Zobacz, jak rozpoznać osobę z syndromem Piotrusia Pana.
Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Potrzeba częstego relaksu i odprężania się
Niedojrzali mężczyźni stale potrzebują odskoczni od prozy życia codziennego. Zazwyczaj są duszami towarzystwa i królami wszystkich imprez. Nie można się z nimi nudzić. Często mają też świetnie poczucie humoru. Niestety jedną z cech „Piotrusia Pana” jest zbyt częste sięganie po alkohol. Taki mężczyzna, gdyby tylko mógł, imprezowałby niemal codziennie.
Stałe szukanie miłosnych przygód
„Piotruś Pan” zazwyczaj nie tworzy długich i poważnych związków – a jak już, to zazwyczaj ta druga strona jest nieszczęśliwa. Unika podejmowania ważnych decyzji i prawie nigdy się nie deklaruje. Zazwyczaj często zmienia partnerki, co wynika m.in. z potrzeby stałego potwierdzania swojej wartości i podnoszenia samooceny.
Upodobanie do drogich produktów
Niedojrzałych mężczyzn, chociaż nie jest to oczywiście regułą, można poznać po zbytnim przywiązywaniu uwagi do rzeczy materialnych – luksusowych samochodów, zegarków, markowych ubrań, najnowszych medeli telefonów i laptopów.