Robocop
To nie żart, naprawdę są na świecie rodzice, które nazwali dziecko imieniem cyborga z filmu z lat 80. Niektórzy jednak nie zdążyli – przynajmniej w meksykańskim stanie Sonora. Tam w 2014 roku wprowadzono prawo zabraniające rodzicom nazywania dzieci imionami „uwłaczającymi, pejoratywnymi, dyskryminującymi lub pozbawionymi znaczenia”. Urzędnicy przygotowali też listę imion nadawanych w poprzednich latach, które zgodnie z nowym prawem nie zostałyby zaakceptowane. Jednym z nich był właśnie Robocop.
Venerdi
Pewnej włoskiej parze piąteczek wszedł tak mocno, że nazwała tak swojego syna. Venerdi, czyli po włosku piątek, jako imię nie spodobało się jednak urzędnikom. W 2007 roku nakazali rodzicom wybrać inne imię dla syna. Co ciekawe, sąd argumentował swoją decyzję tym że imię Venerdi kojarzy się z… postacią służącego. Chodzi o Piętaszka (Venderdi) z „Robinsona Crusoe”. Przez to skojarzenie uznano, że imię Venerdi narusza przepisy zakazujące imion „śmiesznych lub haniebnych”.
Zaniah
Malezja w 2006 roku opublikowała listę imion, które są nieodpowiednie dla dzieci i nie wolno ich nadawać. Jednym z nim jest Zaniah, co dosłownie oznacza cudzołożnicę. Malezyjskie prawo zabrania rodzicom nadawać dzieciom imiona pochodzące od zwierząt, owadów, owoców i warzyw, kolorów numerów oraz tytułów królewskich.
Anal
Mogłoby się wydawać, że nikomu nie przyjdzie do głowy nazwanie w ten sposób dziecka, ale na wszelki wypadek Nowa Zelandia umieściła to na liście zakazanych imion dla dzieci. Powód wydaje się być oczywisty: takie imię może obrażać noszącą je osobę.