Tanie płatki pod oczy można zrobić samemu w domu. Zadziałają na worki pod oczami, opuchliznę i cienie. Są szybkie i skuteczne

Anna Moyseowicz
Problemów ze skórą okół oczu można pozbyć się domowymi sposobami.
Problemów ze skórą okół oczu można pozbyć się domowymi sposobami. Viorel Kurnosov/ Getty Images
Domowe płatki pod oczy są banalnie łatwe w wykonaniu i, co ważne, można dostosowywać je do indywidualnych potrzeb. Składniki potrzebne do przygotowania znajdują się niemal w każdej kuchni, jeśli jednak któregoś z nich zabraknie, są ogólnodostępne i tanie. Co więcej, w przeciwieństwie do drogeryjnych, takie płatki nie zawierają niepotrzebnych konserwantów. Podpowiadamy, jak je wykonać.

Spis treści

Płatki pod oczy dla wielu kobiet są ratunkiem po nieprzespanej nocy czy imprezie, dla innych stanowią codzienny rytuał. Pomagają odświeżyć spojrzenie i spłycić drobne zmarszczki, a nawet bywają deską ratunku przy cieniach, opuchliźnie oraz workach pod oczami. W drogeriach ich ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych, co przy częstym stosowaniu daje już duży wydatek. A ile razy zdarzało się, że były nagle potrzebne, lecz akurat domowe zapasy się skończyły? Te problemy to żadna przeszkoda! Płatki pod oczy można wykonać w kilka minut w domu, co więcej tanio i ekologicznie.

Jak pisała Anna Rokicka-Żuk ze Strony Zdrowia:

Płatki pod oczy to rodzaj gotowej maseczki, która daje szybkie efekty w postaci poprawy wyglądu tych delikatnych okolic. Nakłada się je wokół zewnętrznego kącika oka, by dostarczyć do skóry zwiększone ilości składników poprawiających nawilżenie, odżywienie, napięcie i koloryt skóry.

Tanie i proste płatki pod oczy, czyli hit z TikToka

Płatki pod oczy wykonane z płatków kosmetycznych i zielonego ogórka już jakiś czas temu zrobiły furorę na TikToku. Aby je przygotować, należy zetrzeć na drobnych oczkach ogórka. Płatki kosmetyczne przecinamy tak, aby powstał pożądany przez nas kształt, który dopasuje się pod oczy. Liczba zależy od nas, ale na początek, na próbę, doradzamy wykonanie kilku sztuk. Wycięte kształty nasączamy powstałą z ogórka papką i przekładamy do małego słoiczka. Chowamy na chwilę do lodówki, by się schłodziły i gotowe!

@rose.friederike DIY Eye Mask 🥒 IG: rose.friederike 🥒 #beautydiy#eyemasks#beautymask#darkcircles#beautytips#naturalbeauty#cucumbers♬ Chill Day - LAKEY INSPIRED

Ten sposób zadziała na cienie pod oczami. Ogórek delikatnie ściągnie skórę, a tym samym spłyci zmarszczki. Co więcej, zmniejszy obrzęk, delikatnie oczyści i nawilży.

Mieszaj i wybieraj opcje najlepsze dla siebie. Płatki pod oczy z naparów i witamin

Domowe płatki kosmetyczne mogą mieć wiele odsłon, a ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Polecamy kilka wariantów z różnymi naparami i dodatkami. Możemy wykorzystać:

  • kawę (na zmęczone oczy i cienie);
  • napar z czarnej herbaty (na obrzęki i zmęczenie oczu);
  • rumianku (na obrzęki i ból skóry wokół oczu);
  • nagietka (na opuchnięcia i suchą skórę);
  • chabru bławatka (na cienie pod oczami i obrzęki).

Po zaparzeniu około pół szklanki wybranego płynu i przestudzeniu go możemy opcjonalnie dodać do niego po kilka kropelek witaminy A, E bądź obu. Witamina A pomaga w likwidacji przebarwień i uelastycznia skórę, która przy regularnym stosowaniu staje się delikatna i miękka. Pomoże w pozbyciu się worków oraz cieni pod oczami. Witamina E stymuluje komórki skóry do pracy, a dzięki temu wygładza zmarszczki.

Makijaż oka, który podkreśli twoje spojrzenie. Wypróbuj odwrócone kocie oko

Makijaż oka, który podkreśli twoje spojrzenie. Wypróbuj odwrócone kocie oko

Jaki makijaż na opadającą powiekę? Z pewnością to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które boryka się z tym problemem. Wypróbuj kocie oko, a raczej jego odwróconą wersję. To technika w make-upie stoso...

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek

W przygotowanej mieszance należy nasączyć płatki kosmetyczne. Można je od razu przyłożyć pod oczy bądź, w przypadku opuchlizny, płyn najpierw schłodzić.

Miksturę można wykorzystać do stworzenia płatków żelowych. Wówczas, przed wkropieniem witamin, do gorącego płynu należy dodać pół łyżeczki żelatyny i intensywnie wymieszać. Po dodaniu witamin mieszankę można wlać do foremek, które pozostały nam z kupionych wcześniej płatków pod oczy lub wylać cienką warstwę na talerz, a po zastygnięciu wykroić odpowiednie kształty.
Po okładach pod oczy należy zastosować delikatny krem nawilżający. To zabezpieczy delikatną skórę i przedłuży działanie płatków.

Szybkie sposoby na lepszy wygląd skóry wokół oczu

Jeżeli jesteśmy w sytuacji awaryjnej, czyli spieszymy się do wyjścia i ne mamy czasu na stworzenie nawet szybkich domowych płatków, sięgnijmy po jeszcze prostsze sposoby. Pod oczy można położyć:

  • plasterki ogórka,
  • plasterki ziemniaka (najlepiej schłodzonego),
  • plasterki jabłka,
  • waciki nasączone mlekiem,
  • waciki nasączone ciepłą herbatą.

Choć sposoby te mogą wydawać się nietypowe, mają wiele zalet. Mleko zadziała ściągająco, jabłka rozjaśnią cienie pod oczami, ogórki nawilżą skórę i zmniejszą obrzęki, a okład z ziemniaka zadziała ściągająco na opuchnięte powieki. Herbata zlikwiduje obrzęki.

od 7 lat
Wideo

Nie żyje Stanisław Tym

Polecane oferty

* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
paprocka
robiłam sobie takie płatki pod oczy ale jednak lepiej mi się spisują gotowe z drogerii. mają one więcej substancji które mają pomagać. sama teraz jestem wielką fanką płatków z purderm. poza tym jeszcze jak się nałoży krem na worki pod oczami to jest cudo. mam garisell eye i jak nic innego na mnie działa.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet