- Podczas ostatniej edycji poruszaliśmy kwestię robienia tatuaży wśród osób dorosłych. Wśród naszych klientów są również osoby starsze w wieku 70, czy 80 lat. To ich wyobraźnia i poczucie humoru, a nie wygląd zewnętrzny świadczą o tym, jakimi są ludźmi. Poza tym w pewnym wieku człowiek nie przejmuje się co inni o nim myślą, a stara się żyć pełnią życia. Tatuaż tylko i wyłącznie nadaje mu kolorytu - mówi Sławomir Frączek.
Czytaj dalej -------------->
- Historia festiwalu zaczęła się w 2009 roku, w Gdańsku. Misją wydarzenia jest walka z krzywdzącymi naszym zdaniem stereotypami dotyczącymi tatuażu, ale również jego promocja jako sztuki i wspieranie rozwijającej się branży tattoo autorskiej - Marcin Pacześny, pomysłodawca Tattoo Konwent.
W tym roku organizatorzy kładą nacisk na rodziny z dziećmi. - Założyliśmy sobie, że każdą edycję będziemy adresować do konkretnej grupy osób. W tym roku do uczestnictwa chcielibyśmy zachęcić rodziny z dziećmi. Przygotowaliśmy bilety rodzinne, a dzieci do 10 roku życia będą miały darmowy wstęp. Uruchomiliśmy konkurs "Dzieciaki dziarają rodziców", w którym rodzice udostępniają na naszej stronie projekty tatuaży autorstwa ich dzieci. Autorzy trzech najlepszych prac będą mogli wykonać sobie zaprojektowany przez swoje pociechy tatuaż - opowiada Marcin Pacześny.
Oprócz tego planowana jest kontynuacja wydarzenia "Dziarka w ciemno". Jego uczestnicy będą znać tylko autora tatuażu, natomiast o jego wyglądzie dowiedzą się dopiero po zabiegu.
Przedstawiona zostanie również aplikacja Ink That. Będzie to baza studiów czy stylów, które nas interesują. Program pomoże znaleźć zainteresowanym inspiracje na tatuaż.
Czytaj dalej -------------->
- Mieliśmy już tyle razy sposobność zaprezentowania tatuaży z pozytywnej strony, że mity schodzą już na dalszy plan, szczególnie wśród młodych. Starsze pokolenie oczywiście pamięta tatuaż, którego negatywny wizerunek promowały media i politycy. Nasz kraj nie ma zamorskich tradycji jak Anglicy, Holendrzy, Belgowie czy Francuzi. To też pewnie jest przyczyną zdystansowanego podejścia do tatuaży - mówi Sławomir Frączek, tatuażysta ze studia tattoo.pl.
Czytaj dalej -------------->
- Zawsze w zabiegach, w których dochodzi do przerwania tkanki łącznej skóry zachodzi prawdopodobieństwo zainfekowania. Wtedy dla celów sanitarnych lepiej jest odczekać jakiś okres. Stacje krwiodawstwa zalecają sześć miesięcy przerwy od wykonania zabiegu związanego z jakimkolwiek przerwaniem tkanki łącznej skóry - mówi Sławomir Frączek.
Czytaj dalej -------------->