Uzależnienie od elektroniki, gier, internetu
Jeżeli dziecko nie przestrzega zasad związanych z użytkowaniem elektroniki, zarywa noce i obowiązki na rzecz spędzania czasu w świecie online lub wykazuje inne objawy uzależnienia od świata wirtualnego, być może jest uzależnione od telefonu (fonoholizm i nomofobia) i nie wiesz, jak poradzić sobie z sytuacją możesz:
- bezpłatnie zgłosić się po pomoc do psychologa szkolnego lub poradni pedagogiczno-psychologicznej,
- odpłatnie poszukać terapeuty ds. uzależnień behawioralnych dzieci i młodzieży,
- a także zadzwonić na jeden z numerów infolinii dla rodziców w kryzysie wychowawczym:
KRYZYSOWY TELEFON ZAUFANIA: 116 123
INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I ICH OPIEKUNÓW 800 080 222
Wycofanie, nagłe zmiany zachowania i towarzystwa, przemoc, agresja, uzależnienia
800 100 100 to numer bezpłatnej infolinii, pod którą rodzice otrzymają wsparcie i doradztwo w szeroki zakresie. Infolinię prowadzą specjaliści Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Udzielają wsparcia w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.
Trudności dzieci ze spektrum autyzmu
Trudności w szkole i poza nią doświadczają na różnym etapie dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu, a tym samym ich rodzice, którzy często nie wiedzą, jak im pomóc. Dla tych rodzin funkcjonuje bezpłatna infolinia pomocowa: 333 070 180
Kryzys wychowawczy, problemy rodzicielskie dot. dzieci niepełnosprawnych, chorych, z trudnościami w nauce
Telefon dla rodziców potrzebujących wsparcia czynny w dni powszednie od godziny 14 do 22. Numer telefonu do ePoradni: 116 123