Odbędzie się w najbliższą sobotę 25 marca w Auditorium Primum im. prof. Olgierda Narkiewicza Adres sali: Al. Zwycięstwa 41/42 (róg u. Marii Skłodowskiej-Curie) - budynek Atheneum Gedanense Novum.
Czytaj też: Leczenie niepłodności. Naprotechnologia alternatywą dla in vitro?
Konferencja poświęcona będzie współczesnym aspektom medycyny prokreacji. Zdaniem dr. Aleksandry Kicińskiej, znanej gdańskiej lekarki, zwolenniczki metod naprotechnologii i jednocześnie kierownika naukowego konferencji – powinniśmy zdawać sobie sprawę, że aby skutecznie diagnozować i leczyć niepłodność należy wrócić do podstaw fizjologii, do zrozumienia mechanizmów rządzących naturalnymi przemianami w organizmie kobiety i mężczyzny, w procesie oogenezy i spermatogenezy oraz do czynników, które mają wpływ na poszczególne etapy tych procesów.
Jak podkreśla dr Kicinska - płodność jest integralną składową zdrowia ludzkiego i oznaką równowagi całego organizmu. Z tego względu wszystkie aspekty zaburzeń cyklu miesiączkowego oraz spermatogenezy, które mogą skutkować niepłodnością, powinny być rozpatrywane w ujęciu interdyscyplinarnym i daleko wykraczać poza ramy specjalizacji ginekologii i położnictwa, a jednocześnie zawsze odnosić się do fizjologii cyklu miesiączkowego konkretnej pacjentki.