Zioła na płodność pomogą zajść w ciążę
Wiele par starających się o dziecko ma trudności z poczęciem z powodu niepłodności idiopatycznej, czyli takiej, która nie ma konkretnej przyczyny. Niepłodność idiopatyczna występuje, gdy mimo prawidłowych wyników badań u obojga partnerów i starań trwających ponad 6 miesięcy, kobieta nie zachodzi w ciążę. Taki rodzaj niepłodności dotyczy ok. 20 proc. par starających się o dziecko, jednak nie przekreśla on zupełnie możliwości zajścia w ciążę.
Istnieje wiele metod wspomagania płodności, które mogą pomóc parze zostać rodzicami. Zanim jednak sięgniecie po bardziej radykalne z nich, takie jak inseminacja czy in-vitro, wypróbujcie zioła na płodność. Poprawiają one funkcje jajników oraz jakość nasienia, co zwiększa szanse na naturalne poczęcie dziecka.
Te zioła na płodność pomogą naturalnie zajść w ciążę! Wypróbuj ich działanie.
Fast foody obniżają płodność! Co jeść, a czego unikać, żeby szybciej zajść w ciążę?
Chcesz szybko zajść w ciążę? Zmień dietę! Okazuje się, że sposób odżywiania ma tu duże znaczenie. Jedzenie fast foodów opóźnia bowiem zajście w ciążę! Udowodnili to naukowcy z australijskiego Uniwersy...
Tych ziół nie stosuj w czasie starań o dziecko
W czasie starań o dziecko należy uważać na zioła, które w razie zajścia w ciążę mogą wywołać skurcze macicy i spowodować krwawienie, a nawet poronienie. Mogą one również powodować alergie lub nadwrażliwość na słońce i inne zagrażające zdrowiu mamy i dziecka skutki.
Kobiety w czasie starań o dziecko nie powinny stosować takich ziół jak:
- koper włoski,
- szałwia,
- cynamon,
- dziurawiec,
- łopian,
- jałowiec,
- kocimiętka,
- nasiona selera.
Mężczyźni powinni unikać:
- ciemiernika,
- jeżówki,
- miłorzębu,
- dużej ilości korzenia lukrecji.
Pamiętaj! Przyjmowanie ziół na płodność najlepiej jest skonsultować z lekarzem. Ziół na płodność nie można stosować w czasie stosowania niektórych leków, szczególnie hormonalnych. Należy ich również unikać w przypadku alergii na daną roślinę. Aby były skuteczne, należy je stosować regularnie przez co najmniej 2-3 cykle miesiączkowe, a po zajściu w ciążę od razu je odstawić.