W ten weekend Ustroń będzie Polską Stolicą Tanga!

Materiał promocyjny Urządu Miasta Ustroń
Urząd Miasta Ustroń
Nie tak dawno, bo 3 stycznia 2020 r. rozpoczynał się „Beskid Tango Marathon 2020 – 6th Winter Edition”, a już dziś Ustroń zaprasza na kolejną odsłonę czerpania przyjemności i rozrywki z jedynego w swoim rodzaju tańca podczas „Ustroń Tango Open Air Festival”. Odbędzie się w dniach 25-27 września br. , a jego program jest bardzo bogaty.

Tango jest tańcem, którego nie sposób porównać do żadnego innego na świecie. Pobudzający zmysły, będący pełen emocji i namiętnej ekspresji partnerów podczas poddawania się dźwiękom, niejako wychodząc poza rzeczywistość ich otaczającą.

W tangu, tak naprawdę, - co Państwa zapewne troszkę zdziwi - nie jest ważny tak bardzo sam taniec, a...bardziej sposób chodzenia, co widać podczas wszystkich konfiguracji tej magicznej konstelacji ruchów.

Do miasta przepełnionego zielenią, pięknymi, górskimi widokami, tężniami, na każdym rogu tętniącego zaproszeniami do skoncentrowania się na zdrowym, radosnym trybie życia – przyjadą tancerze „boskiej nuty” ze wszystkich stron świata. Właśnie po to, aby celebrować ten piękny styl taneczny, związaną z nim bogatą tradycję, historię oraz po prostu – przyjemność.

Programie festiwalu

W programie festiwalu znajdziemy bezpłatną prelekcję o tangu argentyńskim ilustrowaną tangiem na żywo! Prowadzona będzie przez wybitnego znawcę tematu Lechosława Hojnackiego. Po czym nastąpi wtopienie się w świat tanga podczas Milongi Festiwalowej wraz „TDJ Luis Cono” (Chile/Szwecja/Polska) oraz „TangoDealer Lechosław”.

Rewelacyjnie zapowiada się sobota na „Ustroń Tango Open Air Festival” w ustrońskim Amfiteatrze.

Jej kulminacyjnym punktem będzie koncert kwartetu „Bandonegro” (orkiestry zapraszanej i znanej na całym świecie – oczywiście także do ojczyzny tanga – Argentyny). Podczas ich występu, show do muzyki na żywo wykonają Patrycja Cisowska-Grzybek i Jakub Grzybek. Dla tańczących przez cały czas (za wyjątkiem pierwszego utworu oraz pokazów tanga) na scenie przed orkiestrą będzie dostępny parkiet taneczny – duch tanga zagości zatem w Amfiteatrze w pełnym wydaniu!

Zespół muzyczny Bandonegro
Bandonegro

Dodatkowo, w każdym dniu będą liczne milongi, warsztaty dla uczestników i wszystkich chętnych, bezpłatne lekcje tanga i pierwsze

lekcje dla tych, którzy chcą zacząć niezwykła przygodę z najbardziej emocjonalnym tańcem świata.

Zapraszamy do Ustronia! Na „Ustroń Tango Open Air Festival”.

Plakat festiwalu
Urząd Miasta Ustroń

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet