Lecznicze maści
Maści i kremy zawierające CBD, a także olejek z dodatkiem kannabidiolu, przynoszą ulgę w chorobach zapalnych skóry, zarówno tych alergicznych, jak np. egzema w kontaktowym czy atopowym zapaleniu skóry, jak i tych autoimmunologicznych, takich jak łuszczyca. Kannabidiol wspomaga ponadto walkę z trądzikiem. Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwstarzeniowo.
Medyczna marihuana
To zarówno produkty z CBD, jaki i z THC, oraz z obiema tymi substancjami jednocześnie. W wielu przypadkach są postawą alternatywnego lub uzupełniającego leczenia w ciężkich postaciach chorób takich jak padaczka, stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera, bóle fantomowe i inne neuropatyczne, a także nowotwory, zwłaszcza glejak mózgu.
Tekstylia
Jeszcze dwa wieki temu większość materiałów ubraniowych i użytkowych, z których produkowano tkaniny użytkowe, było wytwarzane z włókna lnianego. Ma ono znacznie lepsze właściwości od bawełny, a przy tym jest korzystniejsze dla środowiska. Konopie nie wymagają bowiem użycia pestycydów, podczas gdy prawie połowa wszystkich środków ochrony roślin stosowana jest właśnie przy pozyskiwaniu bawełny. Naturalne włókna są zdrowsze dla skóry, m.in. nie sprzyjają tak jak sztuczne wzrostowi niekorzystnych i patogennych bakterii, tylko wspomagają zachowanie naturalnej, zdrowej mikroflory na naskórku, która chroni nas przed działaniem wielu szkodliwych czynników zewnętrznych.
Tkaniny użytkowe
Przez ok. dwa tysiące lat włókna konopne były głównym materiałem, z którego wytwarzano wiele przedmiotów codziennego użytku. Roślina ta była uprawiana na największą skalę na świecie, ale jej uprawa i zastosowanie zaczęło gwałtownie spadać wraz z delegalizacją konopi w Ameryce. Miało to związek z działaniem lobby wspierającego produkcję nowo odkrytych włókien sztucznych oraz tego dążącego do utrzymania produkcji papieru z masy drzewnej.