Wypryski na twarzy wiele mówią o naszym zdrowiu. Pryszcze mogą wskazywać konkretne choroby

Aneta Niezgoda
archiwum
Niemal każda z nas czasami zmaga się z wypryskami na twarzy. Pojawiają się regularnie pryszcze w tym samym miejscu wiele mówią o naszym zdrowiu.

Wiele kobiet, mimo że okres dojrzewania ma już za sobą, wciąż narzeka na pojawiające się na buzi wypryski. W dużej mierze odpowiedzialne są za to hormony, ale nie tylko. Zobaczcie, co oznaczają wypryski, pojawiające na się konkretnej części twarzy.

Owal twarzy

Wypryski, które pojawiają się na linii szczęki mogą oznaczać, że nasz organizm jest przeciążony, a organy wewnętrzne mają problem z normalną "pracą". Problem może nasilić się szczególnie w przypadku diety bogatej w tłuszcze i przetworzone jedzenie. Konserwanty i sztuczne barwniki zawarte w produktach mocno obciążają nasz organizm, co przekłada się też na wygląd naszej twarzy. Wskazana jest zmiana diety.

Podbródek

Zauważyłyście, że wypryski pojawiające się na zewnętrznej części podbródka dokuczają wam co miesiąc? Te niedogodności ściśle związane są z cyklem menstruacyjnym i hormonami. Wypryski wychodzą gdy mamy owulację, szczególnie w przypadku kobiet, które nie stosują antykoncepcji hormonalnej. Pozbycie się problemu może być ciężko, ale pomóc może witamina b.

Nos

Zaskórniki na nosie mogą wskazywać na złe oczyszczenie twarzy i błędy w pielęgnacji skóry. Warto zainwestować w dobry płyn micelarny, który usunie nadmiar naskórka i brudu, który gromadzi się przy opuszkach nosa.

Policzki

Wypryski, które wychodzą na policzkach też mogą oznaczać niedokładną pielęgnację twarzy. Problemy z pryszczami na policzkach mogą świadczyć też o niedoleczonych dziąsłach i zębach.

Okolice ust

Problemy z wypryskami w okolicach ust wynikać mogą z niedoborem witaminy B. Pryszcze w tym miejscu często występują w momentach zmiany pór roku. Kolejną przyczyną jest odwodnienie, więc warto zadbać o spożywanie odpowiedniej ilości płynów niesłodzonych.

Czoło

Problemy z wypryskami na górnej części czoła świadczą o problemach z pęcherzem moczowym. Z kolei dolna część czoła, nad brwiami może świadczyć o problemach z jelitami. W tym przypadku także zalecana jest zmiana diety, wyeliminowanie tłuszczów.

Powakacyjne SOS urodowe. Jak zadbać o skórę i włosy?

Wideo: TVN

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
roman554

zgadzam sie lepiej isc do lekarza 

W
Wanda

Dlatego najlepiej zacząć od zrobienia badań i odkrycia przyczyny. Ja nastolatka już nie jestem, u mnie problemy z trądzikiem były przyczyną problemów z tarczycą. Po  konsultacji z lekarzem, i wprowadzeniu zmian w leczeniu oraz użyciu odpowiedniego żelu do higieny twarzy, Mediqskin krosty zaczęły znikać. 

z
zenek

wypriski i priszcze sczytywać!

w
wytriski
"wypriski" to coś jak wytriski.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet