Zakola u kobiet to problem, z którym można walczyć i ukryć go. Zobacz, jak pozbyć się zakoli. Te domowe sposoby ci w tym pomogą

Katarzyna Dębek
Zakola u kobiet i dziewcząt bardzo często stanowią trudny do zaakceptowania problem natury estetycznej. Warto poszukać przyczyny przerzedzania się włosów i zacząć walczyć z tym problemem.
Zakola u kobiet i dziewcząt bardzo często stanowią trudny do zaakceptowania problem natury estetycznej. Warto poszukać przyczyny przerzedzania się włosów i zacząć walczyć z tym problemem. 22219565 Pixabay.com
Zakola u kobiet to częsty problem, który powoduje wiele kompleksów. Powodów takiego łysienia jest kilka. Warto skonsultować się ze specjalistą i wdrożyć odpowiednie leczenie. Istnieją także domowe sposoby, które pomogą walczyć ci z tym defektem. Rozważ również wizytę u fryzjera, który dobierze ci odpowiednie uczesanie, maskujące ten defekt.

Co to są zakola i dlaczego się pojawiają?

Zakola to problem nie tylko mężczyzn. To specyficzne łysienie pojawia się także u dojrzałych kobiet i młodych dziewcząt. Przerzedzanie się włosów oraz ich utrata tuż przy linii czoła i ponad nią sprawia, że panie czują się nieatrakcyjne. Najczęstszymi przyczynami zakoli są:

  • problemy hormonalne, np. niedoczynność tarczycy kub okres menopauzy,
  • problem łysienia androgenowego, czyli nadwrażliwość na pochodną testosteronu,
  • zła pielęgnacja skóry głowy i włosów,
  • częste spinanie włosów w wysokie koki i warkocze,
  • nieodpowiednia dieta,
  • choroby przewlekłe,
  • stres.

Jak radzić sobie z zakolami?

Z zakolami można walczyć, zwłaszcza jeśli są one w początkowej fazie. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie się do specjalisty lekarza, dermatologa lub trychologa, który dobierze odpowiednią metodę leczenia. Jeżeli łysienie ma podłoże medyczne i związane jest z chorobami współistniejącymi, należy wyeliminować źródło problemu. W przypadku niezdrowego stylu życia trzeba wprowadzić zbilansowaną dietę, zadbać o aktywność fizyczną i unikać stresu. Z kolei, gdy wiesz, że duży wpływ na taki stan rzeczy mają geny, warto rozważyć zabiegi kosmetologiczne oraz medycyny estetycznej.

Poznaj domowe sposoby na zakola

Profesjonalna pomoc w przypadku tego łysienia jest wskazana i warto zasięgnąć porady specjalisty. Metody leczenia dobrane przez taką osobą mogą bardzo pomóc. Istnieje również szereg domowych sposobów na zakola, z których warto skorzystać. Oto one:

  • Masaż głowy zajmie ci kilka minut dziennie i warto go robić w przypadku problemów z zakolami. Możesz go wykonywać na mokro i na sucho. W ten sposób poprawisz krążenie, wzmocnisz cebulki i dotlenisz skórę głowy.
  • Odpowiednie kosmetyki wzmacniające – stosuj delikatne i naturalne produkty, które odbudują strukturę włosa i ją wzmocnią.
  • Olejek rycynowy ma właściwości stymulujące wzrost włosa, a do tego działa nawilżająco i antybakteryjnie. Ten olejek musisz wmasować okrężnymi ruchami w skórę głowy, a następnie spłukać po mniej więcej 30 minutach.
  • Wcierki na zakola. W drogeriach znajdziecie mnóstwo gotowych preparatów na łysienie i porost włosów. Jednak lepiej sięgnąć po tę naturalną, a składnik do jej zrobienia z pewnością masz w kuchni. Wykorzystaj czosnek – rozgnieć go i wetrzyj w skórę głowy. Po 30 minutach dokładnie wypłucz i umyj włosy.

Jak ukryć zakola? Postaw na odpowiednią fryzurę

Zanim wdrożony plan pozbycia się zakoli na głowie zniknie, warto udać się do fryzjera, który ukryje twój wstydliwy problem i dobierze odpowiednie uczesanie. W przypadku zakoli świetnie sprawdzą się wszelkie fryzury z grzywką. Możesz poprosić stylistę o grzywkę zaczesaną do przodu, na bok lub lekko postrzępioną. Każda z nich sprawi, że zakola będą mniej widoczne. A jeśli chcesz sięgnąć po tę najmodniejszą, to zdecyduj się na curtain bangs.

Zadbaj o swoje włosy

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
mila
tak wyłysiałam główenie przez stres i teraz robie sobie masaże głowy używam wcierek i toników z kaminomoto,olejku rycynowego i jakoś powoli g ęstosć moich włosów wraca. Z perspektywy czasu wiem, że ten stres nie byl tego wart.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet