Zasinienie ust
Fioletowy lub niebieskawy odcień ust zwykle pojawia się w okresie zimowym. W przypadku, gdy kolor naszych ust zmienia się pod wpływem zimna, a następnie „wraca” do swojej naturalnej barwy, to nie należy się obawiać. Jednakże w przypadku, gdy temperatura otoczenia nie ma nic z tym wspólnego, należy bliżej przyjrzeć się okolicznościom i przyczynie zmiany koloru ust. Tego typu przypadłość może świadczyć m.in. o problemach z krążeniem i oddychaniem.
Wczesna siwizna
O przedwczesnym siwieniu włosów możemy mówić wówczas, gdy pojawia się ono pomiędzy 20. a 25. rokiem życia. Przyczyną takiego stanu mogą być np. predyspozycje genetyczne, co jednak nie oznacza, że należy je zbagatelizować. Wczesna siwizna może pojawiać się m.in. na skutek stresu (np. wydarzeń traumatycznych), niezdrowego stylu życia, chorób tarczycy, problemów z jajnikami, cukrzycy, anemii czy nawet palenia papierosów.
Zarośnięte brwi
Większość osób zarośnięte brwi traktuje wyłącznie jako problem estetyczny. Tymczasem zbyt dużo włosów na brwiach może być objawem choroby. Szczególnie niepokojącym objawem jest nadmierne owłosienie, nie tylko na brwiach, ale również na twarzy i klatce piersiowej u kobiet. Jest to tzw. hirsutyzm – owłosienie typu męskiego u kobiet, które występuje najczęściej na skutek zbyt wysokiego poziomu androgenów (męskich hormonów płciowych). Za taki stan może być odpowiedzialny m.in. zespół policystycznych jajników, rak jajnika, zespół Cushinga, czy nawet niedoczynność tarczycy.